Portugalským velkoklubem FC Porto prošlo od jeho založení (1893), mnoho skvělých hráčů. Jeden z nich však zůstal v srdcích dračích fanoušků, zapsán zlatým písmem. Nejde o nikoho jiného, než alžírského útočníka Rabaha Madjera. Když v sezoně 1986/1987 nastupovalo FC Porto ve finále PMEZ proti německému Bayernu Mnichov, jen málo který fotbalový fanoušek věřil, že si cenou trofej odnese portugalský tým. Zápas se také podle. toho začal odvíjet. Běžela 24 minuta zápasu a Bayern se ujal vedení, když se dokázal prosadit Ludwig Kögl. Dlouho to pak vypadalo, že se německý celek dočká triumfu, ale ve druhém poločase se začali dít věci. Běžela 77 minuta a Madžer, elegantní patičkou vyrovnal na 1-1. Jeho gól je jeden z nejhezčích v historii PMEZ (nyní Champions League). O tři minuty později se dokázal prosadit, střídající Juary a Porto mohlo slavit.
MUSTAFA RABAH MADŽER se narodil 15.února 1958 v Husssein Bey, Alžírsko. Svoji fotbalovou kariéru začal v místním klubu NA Hussein Bey, a přes Racing Paříž se dostal v roce 1985 do Porta.
lucho2.JPG
Argentinský záložník Lucho González byl mezi fanoušky FC Porto velkým oblíbencem. Tvořivý záložník, dokázal svým vedením míče, a přihrávkami rozhodit ne jednu obranu soupeře. Rodák z Buenos Aires, se do srdcí fanoušků z přístavního města Portugalska, dostal hlavně v letech 2005 až 2009. Celkově v tomto období odehrál 111 zápasů a síť soupeřů rozvlnil 32 krát.
Do Porta přišel v roce 2005 z River Plate, a s Portem podepsal pětiletý kontrakt. Hned ve své první sezóně dokázal vstřelit deset gólů ve třiceti zápasech.