Cesta fotbalistů FC Porto letošním ročníkem Champions League skončila. Stopku jim vystavili fotbalisté italského Juventusu Turín, kteří po úvodní výhře 2-0 na Estádio do Dragão v Portu, zvítězili i ve včerejší večerní odvetě na domácím stadionu, tentokrát poměrem 1-0. Jediná branka zápasu padla v závěru prvního poločasu, z pokutového kopu, který proměnil argentinský útočník Paulo Dybala. Navíc pokutovému kopu předcházela ruka uruguayského obránce Maxi Pereiry, který s ní zahrál na brankové čáře a zabránil tak domácím vstřelit branku ze hry. Pro Pereiru tak zápas skončil, protože od rumunského rozhodčího Hategana uviděl červenou kartu a musel předčasně do sprch.
Fotbalisté Porta v úvodním utkání osmifinále Champions League podlehli na domácím Estádio do Dragão, Juventusu Turín 0-2. Utkání poznamenalo vyloučení levého obránce draků Alexe Tellese, který musel opustit trávník po necelé půl hodině hry, když od hlavního rozhodčího zápasu viděl dvě žluté karty. Nutno podotknout, že karty byli uděleny správně. Juventus byl po celé utkání lepším týmem a hostující kouč Massimiliano Allegri, měl velmi dobrou ruku při střídání. Nejprve se prosadil střídající Marko Pjaca a následně také střídající Dani Alves. Odveta v Turíně je na programu 14.března.
Fotbalisté FC Porto v posledním zápase základní skupiny Champions League měl jediný úkol a to porazit úřadujícího anglického mistra Leicester City a postoupit do osmifinále této klubové soutěže. Úkol svěřenci kouče Nuna Espírita Santa splnili na jedničku a to dvakrát podtrženou. Leicester City, který do utkání nasadil hlavně hráče z lavičky, fotbalisté Porta doslova vyučili a na cestu zpět na britské ostrovy jim nadělili pět gólů. Dvě branky v zápase dal André Silva a po jedné přidali Corona, Brahimi a Diogo Jota.
FC Porto se mohlo po pěti zápasech v základní skupině G Champions League v případě vítězství radovat z postupu do jarních bojů této klubové soutěže. Duel v dánské Kodani i přes závěrečný tlak draků branku nenabídl a tak se oba týmy rozešli již podruhé v letošním ročníku Champions League smírně. První poločas byl celkem vyrovnaný. Ve druhém poločase se v posledních dvaceti minutách fotbalisté Porta snažili o vstřelení rozhodující branky, ale bohužel marně. FC Porto tak v závěrečném utkání skupiny bude, k tomu aby postoupilo do vyřazovací části, muset porazit anglického mistra Leicester City
Fotbalisté FC Porto ve včerejším čtvrtém vystoupení v základní skupině Champions League splnili roli favorita a zdolali na domácím Estádio do Dragão, belgický klub FC Bruggy 1-0. Jedinou branku zápasu vstřelil v 37 minutě zápasu, dvacetiletý útočník André Silva. Jediná a rozhodující branka zápasu padla po rohovém kopu, který rozehrával Alex Telles, a míč z jeho kopačky si našel André Silva a hlavičkou ho poslal ke vzdálenější tyči, a ten zapadl do sítě. Porto mělo sice v zápase uzemní převahu, ale dlouhé minuty se nedokázalo prosadit. Naopak první vážnější příležitost měl po pětadvaceti minutách hry hostující Wesley, ale Casillas jeho pokus stačil vytěsnit na roh.
Fotbalisté FC Porto ve třetím kole základní skupiny G Champions League, dokázali otočit nepříznivý vývoj utkání na hřišti belgického mistra a po vítězství 1-2 si do tabulky připsali první tři body. Samotné utkání však začali lépe domácí, a již ve 12 minutě se ujali vedení když se dokázal prosadit kanonýr domácích Jelle Vossen. Porto po inkasované brance zvýšilo aktivitu, ale vyrovnání se dočkalo až v 68.minutě, kdy se krásnou střelou z hranice pokutového území trefil Miguel Layún. Rozhodnutí přinesla až třetí minuta nastaveného času kdy po faulu na střídajícího Coronu proměnil pokutový kop André Silva.
FC Porto si bohužel žádný bod z půdy anglického mistra neodneslo. I když v zápase bylo aktivnějším a dalo by se říci lepším týmem, obrana Leicesteru City zahrála na výbornou a po brance starého známého, alžírského útočníka Islama Slimaniho se mohli domácí lišky radovat z vítězství 1-0. FC Porto mělo v zápase více času míč na svých kopačkách a dokonce si vypracovalo několik střeleckých příležitostí, ale bohužel branku nevstřelilo. Po dvou zápasech základní skupiny G má tak na svém kontě pouze jeden bod.
FC Porto včera večer vstoupilo již po jednadvacáté do základní skupiny Champions League. Dvojnásobný vítěz této evropské klubové soutěže si asi přál na úvod mnohem lepší výsledek. Do utkání s dánským mistrem, FC Kodaň, vstoupil dobře a hned po třinácti minutách se ujal díky trefě Otávia vedení. Stav 1-0 svítil na světelné tabuli do 52.minuty, kdy Ikera Casillase, překonal asi momentálně nejlepší útočník dánského klubu Andreas Cornelius.
Skvělé!!! Fotbalisté FC Porto nebudou v sezoně 2016/2017 chybět mezi evropskou klubovou elitou. Brány Champions League otevřela výhra draků na stadionu AS Řím v poměru 3-0. O branky draků se postarala trojice Felipe, Miguel Layún, Jesús Corona. Nutno říci, že domácí AS Řím Portu cestu za postupem výrazně usnadnil. Vyloučit se nechala hned dvojice hráče De Rossi, a ve druhém poločase střídající Emerson. Možnou ztrátou pro Porto může být zranění obránce Maxi Pereiry, který musel trávník opustit na nosítkách.
Fotbalisté Porta mají za sebou první zápas čtvrtého předkola Champions League. S italským AS Řím uhráli svěřenci kouče Nuna Espírita Santa remízu 1-1. Celkový pohled na zápas nabídl dva odlišné poločasy. V první půli byl jednoznačně aktivnější italský klub. Brankář Iker Casillas měl několikrát velké štěstí. Hlavně při šancích největších ofenzivních hvězd AS Řím, jmenovitě Edina Džeka, Salaha, Nainggolana, či Strotmana. Úvodní branka padla v jednadvacáté minutě zápasu, když po rohovém kopu římského klubu si míč nešťastně srazil nohou do sítě Felipe.