Champions League 2016/2017 osmifinále: JUVENTUS TURÍN vs. FC PORTO 1-0

Cesta fotbalistů FC Porto letošním ročníkem Champions League skončila. Stopku jim vystavili fotbalisté italského Juventusu Turín, kteří po úvodní výhře 2-0 na Estádio do Dragão v Portu, zvítězili i ve včerejší večerní odvetě na domácím stadionu, tentokrát poměrem 1-0. Jediná branka zápasu padla v závěru prvního poločasu, z pokutového kopu, který proměnil argentinský útočník Paulo Dybala. Navíc pokutovému kopu předcházela ruka uruguayského obránce Maxi Pereiry, který s ní zahrál na brankové čáře a zabránil tak domácím vstřelit branku ze hry. Pro Pereiru tak zápas skončil, protože od rumunského rozhodčího Hategana uviděl červenou kartu a musel předčasně do sprch.
S kapitánskou páskou v týmu Porta tentokrát nastoupil střední obránce Iván Marcano. Již uzdravený Héctor Herrera usedl na lavičku náhradníků. První střelecký pokus, pokud se to tak dá nazvat měl domácí Juventus, když se k hlavičce dostal Gonzalo Higuaín, ale zamířil hodně nepřesně a tak golman Porta Iker Casillas nemusel ani zasahovat a byl z toho odkop od brány. Nutno říci, že hned od začátku byli slyšet fanoušci FC Porto, kteří přijeli svůj tým do Turína podpořit v hojném počtu. Další šanci na skórování měl opět Juventus, konkrétně Paulo Dybala, který se po centru z kopačky Alexe Sandra dokázal uvolnit v pokutovém území, ale jeho pokus letěl vysoko nad branku. Další šanci měl opět argentinský útočník Dybala, který vystřelil z hranice pokutového území, ale míč minul pravou tyč branky Porta. První střelecký pokus Porta si připsal Francisco Soares, s jeho střelou si však Buffon poradil. Juventus pokračoval v dobývání branky Porta, a po centru Cuadrada nebezpečně hlavičkoval Mandzukič, ale míč Iker Casillas ukryl ve svém náručí. Další střelecké pokusy měli fotbalisté Juventusu. Nejprve po rohovém kopu hlavičkoval mimo Mandžukič, a o chvíli později po přímém kopu Dybaly byla hlavička Benatia sražena na rohový kop. Ten rozehrál Dano Alves, míč se snesl do pokutového území, kde nejprve Benatia hlavičkoval na branku, Casillas jeho pokus vyrazil na kopačku Higuaína, a ten poslal míč na branku, kde však zakročil rukou Maxi Pereira, a hlavní rozhodčí Hategan, mu za tento zákrok ukázal červenou kartu a nařídil pokutový kop. Na značku pokutového kopu si míč postavil Dybala, a poslal míč k pravé tyči. Iker Casillas si vybral druhou stranu a tak se tři minuty před koncem první půle ujal Juventus vedení 1-0. Juventus po vstřelené brance pokračoval v dobývání branky Porta, možnost zvýšit vedení měl Cuadrado, ale svoji střelu poslal vysoko nad. Oba týmy tak šli do šaten za stavu 1-0 pro starou dámu.

Druhý poločas začal stejně jak skončil ten první. Juventus hned o začátku kontroloval hru, a po centru Dani Alvese, ohrozil vlastní branku hlavičkou Danilo Pereira, naštěstí pro Porto, Iker Casillas byl pozorný a stačil míč chytit na brankové čáře. Hned z následného protiútoku z toho byla největší šance Porta v dosavadním průběhu zápasu. Francisco Soares se dokázal přes chybujícího Benatiu prosadit a řítil se sám na Buffona, bohužel i když Buffona překonal, míč skončil jen těsně vedle levé tyče. Porto tak mohlo na začátku druhé půle šanci vyrovnat, ale skóre se neměnilo. Na druhé straně se dostal ke střele střídající Marco Pjaca, ale míč poslal mimo. Juventus i nadále kontroloval hru a měl míč na svých kopačkách a po jedné z krásných kombinačních akcí se dostal opět ke slovu Higuaín, ale argentinský útočník opět mířil mimo. Porto se příliš do zakončení nedostávalo. Až po příchodu střídajících Dioga Joty a Otávia, přišla další šance. Otávio posunul míč na pronikajícího Jotu, který se dostal za obranu, ale i když vybíhajícího Buffona přehodil, míč poslal pouze do boční sítě. Jota si v závěru zápasu připsal ještě jeden střelecký pokus, zhruba z pětadvaceti metrů, ale míč poslal pouze do náručí Buffona. Další střelecké pokusy však už nepřišli a tak utkání skončilo výhrou Juventusu 1-0 a postupem staré dámy do čtvrtfinále Champions League. Porto se naopak se soutěží loučí.

14.03.2017, Juventus Stadium, Turín.
JUVENTUS TURÍN vs. FC PORTO 1-0
Branka: 42.Paulo Dybala z pokutového kopu. Žluté karty: Juan Cuadrado, Miguel Layún, André André. Červená karta: 40.Maximiliano Pereira (FC Porto). Rozhodčí: Ovidiu Haţegan (Rumunsko). Diváci: 41 161.

JUVENTUS TURÍN: Gianluigi Buffon - Medhi Benatia (60. Andrea Barzagli), Alex Sandro, Leonardo Bonucci, Dani Alves, Sami Khedira, Juan Cuadrado (46. Marko Pjaca), Claudio Marchisio, Mario Mandžukić, Gonzalo Higuaín, Paulo Dybala (78. Tomás Rincón). Trenér: Massimiliano Allegri.

FC PORTO: Iker Casillas - Maximiliano Pereira, Iván Marcano, Felipe, Yacine Brahimi (67. Diogo Jota), André Silva (46. Willy Boly), André André, Miguel Layún, Danilo Pereira, Óliver Torres (70. Otávio), Francisco Soares. Trenér: Nuno Espírito Santo.