Champions League 2016/2017: FC PORTO vs. AS ŘÍM 1-1

Fotbalisté Porta mají za sebou první zápas čtvrtého předkola Champions League. S italským AS Řím uhráli svěřenci kouče Nuna Espírita Santa remízu 1-1. Celkový pohled na zápas nabídl dva odlišné poločasy. V první půli byl jednoznačně aktivnější italský klub. Brankář Iker Casillas měl několikrát velké štěstí. Hlavně při šancích největších ofenzivních hvězd AS Řím, jmenovitě Edina Džeka, Salaha, Nainggolana, či Strotmana. Úvodní branka padla v jednadvacáté minutě zápasu, když po rohovém kopu římského klubu si míč nešťastně srazil nohou do sítě Felipe.
AS Řím se tak dostal do vedení. Porto se v prvním poločase nedostalo příliš do zakončení a byla to celkem velká bída. Čtyři minuty před koncem prvního poločasu, se však nechal vyloučit belgický obránce AS Řím Thomas Vermaelen, který viděl od hlavního rozhodčího Kuiperse druhou žlutou kartu.

Do druhého poločasu však vlétlo úplně jiné Porto. Draci byli mnohem aktivnější hned od prvních minut, a místy si vytvořilo drtivý tlak. Šance měli jak André André, tak mladý talentovaný útočník André Silva, ale Alisson v bráně AS Řím byl připravený. V 51. minutě sice dostal míč do sítě Adrián Lopez, ale rozhodčí gól neuznali, protože Lopez stál asi v metrovém ofsajdu. Až po hodině hry přálo drakům štěstí. Hlavní rozhodčí Björn Kuipers odpískal ruku Emersona, se kterou zahrál v pokutovém území, a kopala se penalta. K té se postavil André Silva a proměnil. Porto se snažilo rozhodnout duel, ale proti byl skvěle chytající brazilský brankář Alisson, který dostal překvapivě šanci před Wojciechem Szczęsnym. V 82.minutě se hosté dožadovali pokutového kopu, ale rozhodčí Kuipers ji správně neodpískal, protože Džeko v souboji s Marcanem, ve svém pádu hodně přidal. Nakonec utkání skončilo remízou 1-1 a odveta za týden v Římě bude velmi zajímavá.
17.08.2016, Estádio Do Dragão, Porto (kapacita 50.399 diváků). 1. zápas 4.předkola Champions League.
FC PORTO vs. AS ŘÍM 1-1
Branky: 61. Silva (penalta) – 21. Felipe (vlastní). Žluté karty: 63. André (PRT), 90+5. Pereira (PRT) – 15. Manolas (ASR), 28. Vermaelen (ASR), 56. Strootman (ASR), 60. Emerson (ASR), 90+5. Rossi (ASR). Červená karta: 41. Vermaelen (ASR). Rozhodčí: Björn Kuipers – Sander van Roekel, Erwin Zeinstra (všichni Nizozemsko).

Držení míče: 54 % : 46 %, Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 13:3. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 15:15.

FC PORTO: Casillas – Pereira, Marcano, Felipe, Telles – Danilo, Herrera (C), André (67. Layún) – Otávio (85. Evandro), Adrián (76. Corona), Silva
Náhradníci: Sá – Neves, Varela, Evandro, Corona, Carlos, Layún. Trenér: Nuno Espírito Santo.

AS ŘÍM: Alisson – Florenzi (84. Paredes), Manolas, Vermaelen, Jesus – Naingoolan, De Rossi (C), Strootman – Salah (77. Fazio), Džeko, Perotti (44. Emerson)
Náhradníci: Szczęsny – Paredes, Iturbe, Totti, Fazio, Emerson, El Shaarawy. Trenér: Luciano Spalletti