Champions League 2016/2017 FC PORTO vs. FC KODAŇ 1-1

FC Porto včera večer vstoupilo již po jednadvacáté do základní skupiny Champions League. Dvojnásobný vítěz této evropské klubové soutěže si asi přál na úvod mnohem lepší výsledek. Do utkání s dánským mistrem, FC Kodaň, vstoupil dobře a hned po třinácti minutách se ujal díky trefě Otávia vedení. Stav 1-0 svítil na světelné tabuli do 52.minuty, kdy Ikera Casillase, překonal asi momentálně nejlepší útočník dánského klubu Andreas Cornelius.
Už před zápasem bylo jasné, že v tomto utkání je FC Porto favoritem. Šlo jen o to zda se to týmu, který vede jako hlavní trenér Nuno Espírito Santo povede. Samotný úvod utkání však patřil hostující Kodani, která dokonce poprvé nebezpečně zahrozila a to když hlavičkoval Santander, ale Iker Casillas v bráně Porta byl připravený a míč vyrazil na roh. Netrvalo dlouho a Porto převzalo iniciativu a nakonec se dočkalo velmi rychle vedoucí branky. André Silva, od kterého jsme v poslední době zvyklí vidět dávat góly, se proměnil v nahrávače, na hranici pokutového území zahrál patičkou míč na nabíhajícího Otávia, a brazilský talentovaný záložník zamířil přesně. Na jeho střelu byl brankář Kodaně Robin Olsen krátký. Porto tak od třinácté minuty vedlo 1-0. Nutno říci, že gólu Porta předcházela špatná rozehrávka a nepřesnost Thomase Delayneho. Porto poté spíše drželo míč, ale další velká gólová příležitost v podání obou týmu nepřišla a tak se šlo do šaten za stavu 1-0 pro FC Porto.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hosté. Po sedmi minutách přišlo i trošku se štěstím vyrovnání o které se postaral dánský reprezentační útočník Andreas Cornelius. Kodaňští hráči se dostali po levé straně až k blízkosti pokutového území přišel centr, který našel Corneliuse, ten sice prvotním pokusem míč pořádně netrefil ale následně se míč ocitl ve výšce jeho hlavy, a pro dánského ostrostřelce nebyl problém poslat míč hlavičkou na branku Porta, a ten nakonec doletěl do sítě. Utkání příliš pohledných akcí ani gólových šancí nenabídlo, zato, padla červená karta. Slovenský záložník Ján Greguš fauloval v blízkosti půlící čáry unikajícího Otávia, a hlavní rozhodčí zápasu Matej Jug mu ukázal druhou žlutou kartu, a bývalý hráč Jablonce musel pod sprchy. Bohužel ani početná výhoda hráčům Porta k vítězství nepomohla. Utkání skončilo dělbou bodů za remízu 1-1.

14.09.2016, Estádio do Dragão, Porto
FC PORTO vs. FC KODAŇ 1-1
Branky: 13.Otávio - 52.Cornelius. Žluté karty: Marcano - Ján Greguš. Červená karta: 67.Ján Greguš (FC Kodaň). Rozhodčí: Matej Jug. Diváci: 34 325.

FC PORTO: Iker Casillas - Iván Marcano, Miguel Layún, Alex Telles, Felipe, Danilo Pereira, Héctor Herrera (70. Yacine Brahimi), Óliver Torres, Otávio (82. Diogo Jota), Jesús Manuel Corona (62. Laurent Depoitre), André Silva. Trenér: Nuno Espírito Santo.

FC KODAŇ: Robin Olsen - Mathias Jørgensen, Erik Johansson, Peter Ankersen, Ludwig Augustinsson, William Kvist (90. Mikael Antonsson), Thomas Delaney, Ján Greguš, Youssef Toutouh (77. Rasmus Falk Jönsson), Federico Santander (69. Benjamin Verbič), Andreas Cornelius. Trenér: Stale Solbakken.