Champions League 2016/2017: FC PORTO vs. FC BRUGGY 1-0

Fotbalisté FC Porto ve včerejším čtvrtém vystoupení v základní skupině Champions League splnili roli favorita a zdolali na domácím Estádio do Dragão, belgický klub FC Bruggy 1-0. Jedinou branku zápasu vstřelil v 37 minutě zápasu, dvacetiletý útočník André Silva. Jediná a rozhodující branka zápasu padla po rohovém kopu, který rozehrával Alex Telles, a míč z jeho kopačky si našel André Silva a hlavičkou ho poslal ke vzdálenější tyči, a ten zapadl do sítě. Porto mělo sice v zápase uzemní převahu, ale dlouhé minuty se nedokázalo prosadit. Naopak první vážnější příležitost měl po pětadvaceti minutách hry hostující Wesley, ale Casillas jeho pokus stačil vytěsnit na roh.
O dvě minuty později se dostali ke slovu i domácí draci, ale po rohovém kopu se po hlavičce Danila Pereiry dostal ke střele Felipe, ale jeho pokus skončil v náručí připraveného brankáře Butelleho. Porto pokračovalo v dobývání hostující branky, a velmi blízko úvodní brance zápasu byl Alex Telles, který se k ohrožení branky dostal po centru Danila, ale jeho rána pouze orazítkovala tyč. Naštěstí jak už jsme zmínili přišla 37 minuta a branka z hlavičky André Silvy. Porto mohlo do poločasu ještě své vedení navýšit, ale pokus Alexe Tellese ze 40 minuty minul branku jen o několik centimetrů.

I druhý poločas začal v režii domácího týmu. Porto bylo více na míči a snažilo se ohrozit branku belgického mistra. Po hodině hry měl velkou příležitost navýšit skóre Diogo Jota. Devatenáctiletý portugalský talent však po spolupráci a André Silvou nedokázal z blízka propálit brankáře Butelleho. Nejaktivnějšími hráči Porta byla v zápase rozhodně dvojice Alex Telles, André Silva. V 70.minutě zápasu se po kombinaci této dvojice, pálil z úhlu Alex Telles, a míč na vzdálenější tyči skluzem jen těsně minul André Silva. Když už se zdálo, že má Porto zápas pod kontrolou, mohlo o vítězství přijít pět minut před koncem utkání. Střídající Vanaken poslal z pravé strany pas na Tomáse Pinu, a ten z hranice pokutového území pálil z první na branku, ale Casillas skvělým zákrokem míč vyrazil. V závěru si už Porto své vítězství pohlídalo a připsalo si do tabulky skupiny G důležité tři body. I díky bezbrankové remíze Kodaně s Leicester City se draci posunuli v tabulce na druhou příčku, se ziskem sedmi bodů. První příčka patří Leicesteru City, který má na svém kontě deset bodů, třetí je FC Kodaň se ziskem pěti bodů a po čtyřech kolech zůstávají na posledním místě skupiny FC Bruggy, které doposud nezískali ani bod.
02.11.2016, Estádio do Dragão, Porto.
FC PORTO vs. FC BRUGGY 1-0
Branka: 37.André Silva. Žluté karty: Herrera, Felipe - Stefano Denswil, Abdoulaye Diaby, Ruud Vormer, Claudemir. Rozhodčí: Alberto Undiano Mallenco (Španělsko). Diváci: 32 210. Střely celkem: 19 - 10, Střely na branku: 6 - 4, Rohové kopy: 10 - 4, Fauly: 16 - 17, Ofsajdy: 1 - 1, Držené míče: 50 - 50.

FC PORTO: Iker Casillas - Maximiliano Pereira, Felipe, Iván Marcano, Alex Telles, Danilo Pereira, Héctor Herrera (62. Rúben Neves), Óliver Torres, Otávio (79. Miguel Layún), André Silva, Diogo Jota (71. Jesús Manuel Corona). Trenér: Nuno Espiríto Santo.

FC BRUGGY: Ludovic Butelle - Ricardo van Rhijn, Benoît Poulain, Stefano Denswil, Dion Cools, Boli Bolingoli-Mbombo (65. Hans Vanaken), Ruud Vormer, Claudemir, Tomás Pina, Abdoulaye Diaby (46. Anthony Limbombe), Wesley (77. José Izquierdo). Trenér: Clement. (Michel Preud'homme kvůli trestu byl jen tribuně)