Champions League 2016/2017: FC PORTO vs. LEICESTER CITY 5-0

Fotbalisté FC Porto v posledním zápase základní skupiny Champions League měl jediný úkol a to porazit úřadujícího anglického mistra Leicester City a postoupit do osmifinále této klubové soutěže. Úkol svěřenci kouče Nuna Espírita Santa splnili na jedničku a to dvakrát podtrženou. Leicester City, který do utkání nasadil hlavně hráče z lavičky, fotbalisté Porta doslova vyučili a na cestu zpět na britské ostrovy jim nadělili pět gólů. Dvě branky v zápase dal André Silva a po jedné přidali Corona, Brahimi a Diogo Jota.
Na místo zraněného Otávia, který chyběl kvůli zranění břišních svalů se postavil alžírský útočník Yacine Brahimi. Jinak trenér Nuno Espírito Santo mohl počítat s tím nejsilnějším složením. Samotné utkání začali fotbalisté Porta aktivně, a už v šesté minutě utkání se mohlo přes 39 tisíc fanoušků na Estádio do Dragão radovat z gólu. Z pravé strany rozehrál rohový kop Jesús Corona, a jeho centr si našel André Silva a hlavičkou poslal míč do sítě. Porto bylo aktivnější a kontrolovalo míč na svých kopačkách. V 26 minutě přišel další gólový moment. To se tentokrát na levé straně dostal k centru do pokutového území obránce Alex Telles, centrem našel v pokutové území volného Jesúse Coronu a mexický křídelník míč nádherně trefil z první a ten skončil podruhé v síti Leicesteru. Porto se tak ani ne po půl hodině hry mohlo radovat hned ze dvou vstřelených gólů což se už osm zápasů v řadě nepovedlo. Naposledy draci dali víc než jeden gól 22.10.2016 a to v zápase portugalské ligy, když doma 3-0 porazilo Aroucu. V závěru prvního poločasu si domácí fanoušci opět mohli užívat gólovou radost. Tentokrát se míč z kopačky Corony dostal na pravou stranu pokutového území, kde se prodral ke střílenému centru Maxi Pereira a na hranici malého vápna se nejlépe zorientoval Brahimi patičko poslal míč potřetí za bezmocného brankáře Leicesteru Bena Hamera, pro kterého to bylo vůbec první vystoupení v Champions League. Do šaten se tak šlo za stavu 3-0.

Ve druhém poločase se Leicester City trošku osmělil a dostal se do první vážnější šance. To když se po centru z levém strany dostal k hlavičce japonský útočník Okazaki, ale s jeho pokusem si Iker Casillas, který nastoupil ke svému 166 zápasu v Champions League, poradil. Vzrušení na trávníku bylo však zbytečné, protože japonský reprezentant se ocitl v ofsajdu a tak i kdyby v tu chvíli skóroval, branka by nebyla uznána. V 63.minutě rozjel další nebezpečnou akci Porta, André Silva. Po jeho přihrávce se k míči dostal Brahimi, ten se po chvilce rozhodl míč vrátit na André Silvu, který se na hranici malého vápna snažil zakončit, ale byl zatažený za dres Drinkwatterem a hlavní rozhodčí Felix Zwayer z Německa, nařídil pokutový kop. K exekuci nařízené penalty se postavil faulovaný André Silva, a oproti poslednímu ligovému utkání, kdy proti Sportingu Braga, pokutový kop neproměnil, Tentokrát se však jednadvacetiletý portugalský reprezentant nemýlil a poslal míč na opačnou stranu než mířil brankář Hamer. Porto tak po 64.minutách hry vedlo 4-0. V 77.minutě zápasu se tentokrát André Silva proměnil do role nahrávače. To když krásnou kolmou přihrávkou mezi obránci vyslal do šance Dioga Jotu a teprve devatenáctiletý portugalský talent, který v Portu hostuje ze španělského Atletica Madrid, zahrál Hamerovi na housle a uzavřel skóre utkání na konečných 5-0 pro FC Porto. FC Porto si tak díky vítězství udrželo druhou příčku ve skupině G se ziskem jedenácti bodů. I přes vysokou porážku vyhrál Leicester City se ziskem třinácti bodů skupinu. Na třetím místě, které zaručuje alespoň pokračování v Evropské lize skončil dánský mistr FC Kodaň.
07.12.2016, Estádio do Dragão, Porto.
FC PORTO vs. LEICESTER CITY 5-0
Branky: 6. a 64. z penalty André Silva, 26.Jesús Corona, 44.Yacine Brahimi, 77.Diogo Jota. Žlutá karta: Ben Chilwell. Rozhodčí: Felix Zwayer (Německo). Diváci: 39 310.

FC PORTO: Iker Casillas - Maximiliano Pereira, Iván Marcano, Alex Telles, Felipe, Danilo Pereira (76. Rúben Neves), Óliver Torres, Diogo Jota, Yacine Brahimi, Jesús Manuel Corona (76.Héctor Herrera), André Silva (78.Rui Pedro). Trenér: Nuno Espírito Santo.

LEICESTER CITY: Ben Hamer - Marcin Wasilewski, Wes Morgan, Luis Hernandéz, Ben Chilwell, Daniel Drinkwater (76.Harvey Barnes), Nampalys Mendy, Demarai Gray, Shinji Okazaki, Ahmed Musa (46.Leonardo Ulloa), Jeffrey Schlupp (46.Mark Albrighton). Trenér: Claudio Ranieri