Champions League 2016/2017: FC KODAŇ vs. FC PORTO 0-0

FC Porto se mohlo po pěti zápasech v základní skupině G Champions League v případě vítězství radovat z postupu do jarních bojů této klubové soutěže. Duel v dánské Kodani i přes závěrečný tlak draků branku nenabídl a tak se oba týmy rozešli již podruhé v letošním ročníku Champions League smírně. První poločas byl celkem vyrovnaný. Ve druhém poločase se v posledních dvaceti minutách fotbalisté Porta snažili o vstřelení rozhodující branky, ale bohužel marně. FC Porto tak v závěrečném utkání skupiny bude, k tomu aby postoupilo do vyřazovací části, muset porazit anglického mistra Leicester City
Domácí FC Kodaň vstupovala do utkání s tím, že na svém stadionu již 39 zápasů v řadě neprohrála, a tak se dalo očekávat, že dánský mistr bude chtít tuto sérii natáhnout. První nebezpečný střelecký pokus v zápase si připsali na své konto fotbalisté Kodaně. To když se na hranici pokutového území opřel do míče Peter Ankersen ale jeho pokus pozorný Iker Casillas v brance Porta zlikvidovat. Další možnost na otevření skóre utkání měl Erik Johansson, když se po centru z levé strany dostal na vzdálenější tyči k hlavičce, ale jeho pokus skončil jen mimo tři tyče. Poté se hra vyrovnala, ale další větší šance první poločas nenabídl a tak se šlo do šaten za stavu 0-0.

Druhý poločas začalo aktivněji FC Porto. Po ose Jesús Corona, Maxi Pereira se do obrovské šance dostal André Silva, ale na hranici malého vápna na dvakrát nedokázal překonat domácího brankáře Robina Olsena. André Silva v tomto zápase moc chtěl dát branku, ale bohužel ani jeho další pokus zhruba z dvaceti metrů gól nepřinesl. Jeho pokus mířil snad metr a půl mimo pravé tyče domácí branky. Hráči Porta se snažili o vstřelení branky, ale domácí obrana fungovala kompaktně a když už se drakům podařilo vystřelit, tak to byli střeli z dálky, stejně jako v případě Dioga Joty, který svůj pokus v blížícím se závěru utkání nasměřoval nad branku Robina Olsena. Utkání tak skončilo bezbrankovou remízou, což znamená, že v závěrečném utkání skupiny G bude muset Porto vyhrát nad Leicesterem, remíza by svěřencům kouče Nuna Espírita Santa nemusela stačit, protože v případě rovnosti bodů, má lepší skóre právě FC Kodaň, která se v posledním utkání skupiny představí v Bruggách a pokud vyhraje mohla by se dostat na druhou příčku. Postup si již vybojoval anglický Leicester City, který vyhrál 2-1 nad Bruggami a se ziskem 13 bodů vede tabulku. FC Porto má osm bodů, FC Kodaň šest a bez zisku bodů jsou poslední Bruggy.

22.11.2016, Parken Stadium. Kodaň
FC KODAŇ vs. FC PORTO 0-0
Žluté karty: Kvist, Augustinsson, Verbič - André Silva, Corona, Diogo Jota. Rozhodčí: Milorad Mazič (Srbsko). Diváci: 32 063.

FC KODAŇ: Robin Olsen - Peter Ankersen, Mathias Jørgensen, Erik Johansson, Ludwig Augustinsson, Thomas Delaney, William Kvist, Youssef Toutouh (75. Ján Greguš), Benjamin Verbič, Rasmus Falk Jönsson (75. Kasper Kusk), Andrija Pavlović. Trenér: Stale Solbakken.

FC PORTO: Iker Casillas - Maximiliano Pereira, Felipe, Iván Marcano, Alex Telles, Danilo Pereira, Jesús Manuel Corona (88. Silvestre Varela), Óliver Torres, Otávio (84. Evandro), André Silva, Diogo Jota. Trenér: Nuno Espírito Santo.