V šestém kole druhé portugalské ligy se v zápase mezi rezervním týmem FC Porto a FC Penafiel zrodila remíza 2-2. Úvodní branka zápasu padla po necelé hodině hry, kdy se prosadil hostující Pedro Ribeiro. O vyrovnání se postaral Areias. Dvě minuty před vypršením devadesáté minuty však opět poslal do vedení Fidelis. Fotbalisté FC Porto B prohrávali do 93 minuty 1-2 a zdálo se, že tak utkání skončí. Ve čtvrté minutě nastavení však domácí hráči rozehrávali z pravé strany a z hranice pokutového území přímý kop. Do pokutového území přispěchal na pomoc také brankář João Costa a za pár vteřin se stal střelcem vyrovnávací branky na konečných 2-2.
V pátém kole druhé portugalské ligy prohrálo béčko FC Porto na hřišti Freamunde 3-1. Jedinou branku draků zaznamenal v 65.minutě zápasu belgický útočník Tony Djim. Rezerva Porta navíc utkání dohrávala bez vyloučeného středního obránce Chidozieho, který musel odejít ze hřiště po červené kartě již po 35.minutách hry.
28.08.2016, Complexo Desportivo de Freamunde,
FREAMUNDE vs. FC PORTO B 3-1
Branky: 10.Leandro Pimenta, 46.Stephane Madeira, 76.Miguel Pedro - 65.Toni Djim. Červená karta: 35.Chidozie. Rozhodčí: Luís Máximo (AF Castelo Branco).
FC PORTO B: João Costa - Rodrigo, Chidozie, Verdasca, Luís Mata, Graça (75.Sérgio Ribeiro), Tomás Podstawski, Rui Pedro (64.Toni Djim), Fede Varela, Ruben Macedo, Galeno (54.Cláudio). Trenér: Luís Castro.
Ve čtvrtém kole druhé portugalské ligy přivítala rezerva Porta na domácím hřišti Olhanense, a potvrdila roli mírného favorita, když si připsala tři body, za vítězství 2-1. O branky draků se postarala dvojice Fede Varela, Galeno.
24.08.2016, Estádio de Pedroso, em Vila Nova de Gaia.
FC PORTO B vs. OLHANENSE 2-1
Branky: 49. Fede Varela, 73.Galeno - 87. Coubronne. Žluté karty: Verdasca, - Aldair. Rozhodčí: Carlos Macedo (Évora). Diváci: 668.

FC PORTO B: João Costa - Fernando, Verdasca, Chidozie (46.Rui Moreira), Luís Mata; Tomás Podstawski, Fede Varela, Graça, Ruben Macedo (70.Cláudio), Rui Pedro, Galeno (79.Sérgio Ribeiro). Trenér: Luís Castro
Rezerva Porta se ve třetím kole druhé portugalské ligy představila na trávníku Leixões, a díky dvěma brankám Ruie Pedra zaznamenala druhé vítězství v sezoně.
21.08.2016, Estádio do Mar, em Matosinhos
LEIXÕES SC vs. FC PORTO B 1-2
Branky: 24.Chiquinho - 40. a 81. Rui Pedro. Rozhodčí: José Godinho (Évora). Žluté karty: Manuel José, Fatai. - Rui Pires, Chidozie, Verdasca, Fede Varela,
FC PORTO B: João Costa - Rodrigo, Verdasca, Chidozie, Luís Mata, Tomás Podstawski, Fede Varela (69.Sérgio Ribeiro), Graça (83.Rui Pires), Ruben Macedo (65.Cláudio), Rui Pedro, Galeno. Náhradníci: Mouhamed Mbaye, Fernando, Rui Moreira, Tony Djim. Trenér: Luís Castro.
Rezerva FC Porto má ve druhé portugalské lize za sebou druhé vystoupení. Po úvodní porážce na hřišti Avesu, tentokrát přišlo vítězství na domácím hřišti. Vítězství 1-0 zařídil dvacetiletý argentinský záložník Fede Varela, který v 74.minutě zápasu proměnil pokutový kop.
14.08.2016, Estádio de Pedroso, em Vila Nova de Gaia.
FC PORTO B vs. ACADÉMICO DE VISEU 1-0
Branka: 74. Fede Varela. Žluté karty: Zé Pedro, Rodolfo. Rozhodčí: João Matos (Viana do Castelo).
FC PORTO B: João Costa - Rodrigo, Verdasca, Chidozie, Luís Mata, Rui Pires, Fede Varela (84.Rui Moreira), Graça (kapitán), Cláudio (46.Ruben Macedo), Rui Pedro, Galeno (56.Bruno Costa). Trenér: Luis Castro.
Do zápasu nezasáhli: Mouhamed Mbaye, Sérgio Ribeiro, João Cardoso, Tony Djim.
Dnes krátce po poledni vstoupila rezerva FC Porto do nového ročníku druhé portugalské ligy, na hřišti Avesu. Bohužel vstup do nové sezony svěřencům kouče Luise Castra nevyšel. Domácí Aves dokázal béčko Porta zdolat 2-1, po brankách Eriksona z deváté minuty zápasu, a střídajícího Zé Tiaga, který se postaral o rozhodující branku zápasu jedenáct minut před koncem. Za Porto se trefil v patnácté minutě zápasu Cláudio.
Sestava FC Porto B: João Costa - Rodrigo, Chidozie, Verdasca (79.Sérgio Ribeiro), Luís Mata, Rui Pires, Graça, Fede Varela, Cláudio, Tony Djim (64.Rui Pedro),Galeno (64.Raul Soares). Trenér: Luis Castro.