Den před tímto utkáním se ze zisku portugalského ligového titulu mohla radovat Benfika Lisabon, která rozstřílela pěti góly Guimarães, a tak bylo jasné, že v tomto utkání již o nic fotbalistům Porta nejde, ale to samé by se dalo říci také o hostech z Ferreiry. Nakonec utkání nabídlo zajímavé střelecké pokusy, a to jak v podání domácích hráčů tak hostů. Poté co se prosadil hostující kapitán Andrézinho, dávali branky pouze draci. Nejprve se trefil Herrera, následně proměnil penaltu Brahimi, na začátku druhé půle zvýšil vedení střídající Jota a skóre utkání uzavřel střídající André Silva, který proměnil pokutový kop.
V boji o titul opět FC Porto ztratilo důležité body na hřišti Maritíma Madeira, kde se zrodila remíza 1-1. Dvě kola před koncem tohoto ligového ročníku, ztrácí na vedoucí Benfiku Lisabon dva body. Navíc lisabonský celek, má dnešní zápas k dobru, a pokud na hřišti Rio Ave vyhraje bude mít na čele ligové tabulky již pětibodový náskok a již v dalším ligovém kole může slavit ligový titul. Porto se sice proti Maritímu ujalo vedení, když se v prvním poločase prosadil Otávio, ale pojistit si vedení nedokázalo. Když 69.minutě vyrovnal po rohovém kopu střídající Djoussé, snaha Porta o vstřelení branky většinou končila na pozorné a dobře fungující obraně domácích. Jinak to bylo celkem pohledné utkání, bohužel však bez vítězství draků.
FC Porto zdolalo ve 31.kole portugalské ligy, Chaves poměrem 0:2 a po dvou remízách přichází konečně výhra. První gól dal až v 52,minutě Francisco Soares, když dorazil do brány tvrdou střelu André Andrého kterou brankář António Felipe jen vyrazil. Druhou branku v síti Chavesu zařídil André André sám když se dostal do úniku a skóroval ke vzdálenější tyči na 0:2. V samém závěru utkání dostal Maxi Pereira červenou kartu když oběma nohama trefil protihráče. FC Porto tak tři kola před koncem portugalské ligy ztrácí na vedoucí Benfiku Lisabon tři body.
V nedělním večerním utkání 30.kola portugalské ligy, se mohli fotbalisté FC Porto, opět přiblížit k vedoucí Benfice Lisabon na rozdíl jednoho bodu. Soupeřem jim byl na domácím Estádio do Dragão, nováček a jedenáctý celek ligové tabulky z Feirense. Bohužel i přes velký počet střeleckých pokusů se fotbalisté Porta důležitého vítězství nedočkali. Přes třicet tisíc fanoušků na Estádio do Dragão se branky nedočkalo a zrodila se remíza 0-0. Porto tak čtyři kola před koncem i nadále ztrácí na vedoucí Benfiku Lisabon tři body.
Ve šlágru 29.kola portugalské ligy mezi Bragou a FC Porto se zrodila remíza 1-1. Pro fotbalisty Porta to je tak velká bodová ztráta v boji o titul. Úvod utkání svěřencům kouče Nuna Espírita Santa vůbec nevyšel. Už v šesté minutě zápasu, se Braga ujala vedení, když se hlavičkou prosadil kapitán domácích Pedro Santos. Porto se sice snažilo o vyrovnání, ale obrana Bragy fungovala dobře. Navíc v závěru prvního poločasu zahrál rukou v pokutovém území Óliver Torres, a Braga kopala penaltu. Naštěstí Pedro Santos trefil pouze tyč. Po hodině hry se Porto dočkalo vyrovnání, o které se postaral, po rohovém kopu, Francisco Soares, který se prosadil hlavou. Další branka už nepadla a tak se zrodila remíza 1-1. Navíc v závěru utkání dostal červenou kartu Yacine Brahimi, který sice už nebyl na trávníku, ale z lavičky si neodpustil komentáře k hlavnímu rozhodčímu.
Fotbalisté FC Porto ve 28.kole portugalské ligy potvrdili roli favorita, a v domácím prostředí Estádio do Dragão porazili Belenenses vysoko 3-0. O úvodní branku zápasu se postaral ve 37 minutě zápasu kapitán týmu, Danilo Pereira, který se prosadil po přímém kopu Brahimiho. Druhou branku přidal v 70.minutě zápasu přesnou hlavičkou Francisco Saores, kterého našel centr Alexe Tellese. Třetí branka padla z pokutového kopu o čtyři minuty později, který proměnil faulovaný Yacine Brahimi.