Primeira Liga 2016/2017 28.kolo: FC PORTO vs. BELENENSES 3-0

Fotbalisté FC Porto ve 28.kole portugalské ligy potvrdili roli favorita, a v domácím prostředí Estádio do Dragão porazili Belenenses vysoko 3-0. O úvodní branku zápasu se postaral ve 37 minutě zápasu kapitán týmu, Danilo Pereira, který se prosadil po přímém kopu Brahimiho. Druhou branku přidal v 70.minutě zápasu přesnou hlavičkou Francisco Saores, kterého našel centr Alexe Tellese. Třetí branka padla z pokutového kopu o čtyři minuty později, který proměnil faulovaný Yacine Brahimi.
Oproti poslednímu ligovému utkání proti Benfice Lisabon se trenér Nuno Espírito Santo musel v utkání s Belenenses obejít bez středního obránce Ivána Marcana. Španělskému hráči vystavili stopku obdržené žluté karty, a v nominaci na zápas chyběl také mexický obránce Miguel Layún. Místo Marcana se v základní sestavě tak objevil Boly. Naopak k dispozici už byl mexický záložník Héctor Herrera, který se však do základní sestavy nedostal a zápas začal na lavičce náhradníků. Na lavičce náhradníků nechyběl ani útočník Rui Pedro, kterého v uplynulých dnech trápilo zranění stehenního svalu.

Porto začalo utkání aktivně. V desáté minutě se poprvé dostal k hlavičce Francisco Soares, ale míč poslal vedle pravé tyče. O čtyři minuty později se poprvé dostali ohrožení branky, také hostující fotbalisté. Diogo Viana se odhodlal ke střele z dálky ale s jeho pokusem si Iker Casillas poradil. V 19.minutě se k centru do pokutového území odhodlal Soares, a míč si v pokutovém území našel André Silva, ale obránce ho stačil odtlačit a míč srazit na rohový kop. Ve třicáté minutě se opět dostal k zakončení aktivní Soares, když střílel v pokutovém území, ale míč poslal pouze do připraveného Cristiana. Na začátku 37.minuty byl na levé straně asi třicet metrů od branky faulovaný Brahimi a rozhodčí Veréssimo nařídil přímý kop. Ten rozehrál Brahimi. Míč poslal do pokutového území na hlavu Felipeho, který míč posunul na Danila, a portugalský záložník už neměl problém poslat ho do sítě. Porto se tak ujalo vedení 1-0. V závěru prvního poločasu se ještě ke střele odhodlal André Silva, ale jeho pokus našel pouze rukavice připraveného Cristiana. První poločas tak přinesl pouze jednu branku. Porto šlo do šaten s hubeným vedením 1-0.
Druhý poločas opět začali aktivněji domácí fotbalisté. V 57.minutě bylo Porto blízko navýšení svého vedení. Po rohovém kopu se dostal k hlavičce Francisco Soares, ale jeho pokus jen těsně minul levou tyč. Po hodině hry se míče dotkl také Iker Casillas, když jeho pozornost ověřoval střelou z dálky kapitán Belenenses Abel Camará. O minutu později se na druhé straně dostal ke střele z úhlu Brahimi, ale hostující brankář Cristiano byl u pravé tyče připraven a míč vyrazil. Porto stupňovalo tlak a v 62.minutě zakončoval nůžkami André Silva, ale jeho pokus mířil vysoko nad. V 63.minutě po přiťuknutí míče od Soarese spadl v pokutovém území Brahimi, ale penalta se nepískala. V 66.minutě měl obrovskou příležitost Óliver Torres, když se pokutovém území dostal k míči, obešel brankáře Cristiana, ale na brankové čáře dobře zakročil Domingos Duarte a odvrátil míč do bezpečí. V 67.minutě se po přímém kopu, a přihrávce Danila, dostal v pokutovém území do vyložené šance Felipe, ale míč poslal pouze vysoko nad branku. Na začátku 70.minuty se však zaplněný stadion Porta dočkal druhé branky. Na pravé straně se uvolnil Alex Telles, poslal míč do pokutového území, a tam si jeho centr našel Francisco Soares a poslal míč hlavičkou do sítě. Porto se tak dočkalo navýšení svého vedení na 2-0. V 73.minutě se do pokutového území probíjel Brahimi a když už se zdálo, že se dostane do zakončení byl podražený Duartem a rozhodčí Veríssimo nařídil pokutový kop. K němu se postavil faulovaný Brahimi, a střelou do středu bránu navýšil vedení draků na 3-0. V závěru utkání si Porto vítězství 3-0 pohlídalo a získalo důležité tři body.

08.04.2017, Estádio do Dragão, Porto.
FC PORTO vs. BELENENSES 3-0
Branky: 37.Danilo Pereira, 70.Francisco Soares, 74.Yacine Brahimi z penalty. Žluté karty: Felipe - Domingos Duarte. Rozhodčí: Fábio Vérissimo (Leiria). Diváci: 41 322.

FC PORTO: Iker Casillas - Maxi Pereira, Felipe, Boly, Alex Telles, Danilo Pereira, André André, Óliver Torres (76.Héctor Herrera), Yacine Brahimi (81.Diogo Jota), André Silva (68.Jesús Corona), Francisco Soares. Trenér: Nuno Espírito Santo.

ZDROJ VIDEA: desporto.sapo.pt