Primeira Liga 2016/2017 30.kolo: FC PORTO vs. FEIRENSE 0-0

V nedělním večerním utkání 30.kola portugalské ligy, se mohli fotbalisté FC Porto, opět přiblížit k vedoucí Benfice Lisabon na rozdíl jednoho bodu. Soupeřem jim byl na domácím Estádio do Dragão, nováček a jedenáctý celek ligové tabulky z Feirense. Bohužel i přes velký počet střeleckých pokusů se fotbalisté Porta důležitého vítězství nedočkali. Přes třicet tisíc fanoušků na Estádio do Dragão se branky nedočkalo a zrodila se remíza 0-0. Porto tak čtyři kola před koncem i nadále ztrácí na vedoucí Benfiku Lisabon tři body.
Trenér draků Nuno Espírito Santo nemohl do utkání s Feirense nasadit alžírského křídelního útočníka Yacine Brahimiho, který byl potrestán dvou zápasovým trestem za červenou kartu, kterou obdržel v posledním ligovém utkání na hřišti Bragy. Na jeho místo se tak postavil Diogo Jota.
Úvod utkání příliš ofenzivní podívané nepřinesl, spíš by se dalo říci, že se oba týmy spíše oťukávali. Do první vážnější příležitosti se dostali hosté v sedmnácté minutě, kdy si na pas za obranu naběhl Karamanos, naštěstí, Iker Casillas velmi dobře četl hru a včas vyběhl a stačil míč vyrazit na rohový kop. Po půl hodině hry se domácím fotbalistům podařilo vstřelit branku, bohužel podle postranního rozhodčího stál v André Silva v době přihrávky od Soarese v ofsajdu. Na videu, které je součástí tohoto článku posuďte sami. Necháme to na vás. Další střelecký pokus který se dá označit za nebezpečný, byla střela Alexe Tellese, kterou vyslal na branku v 40.minutě zápasu golman hostů Vaná Alves, si s tím však poradil a následný pokus Danila z hranice pokutového území, letěl jen těsně nad branku. Porto v závěru první půle stupňovalo tlak, a mělo šance, ale branku z toho nevytěžilo.

Na začátku druhého poločasu se ocitl v pokutovém území po kontaktu s obráncem Sonym, střídající Otávio, ale na penaltu to rozhodně nebylo. V 53.minutě zahrávalo Porto přímý kop, centr se snesl do pokutového území, kde naskakovala hned trojice hráčů v modro bílem, ale ani tradiční zakončovatel těchto situací Felipe, se k zakončení nedostal. V 55 minutě se Porto dostalo do rychlého protiútoku, který nakonec zakončoval Otávio, ale jeho pokud skončil jen několik centimetrů vedle pravé tyče. V 71.minutě se snažil otevřít skore střídající Rui Pedro, který vystřídal André Silvu, ale ani on brankáře Vanú nedokázal překonat. V 83.minutě byl velmi blízko ke skórování Maxi Pereira, který se dostal v pokutovém území k hlavičce, ale míč mířící k pravé tyči dokázal skvělým zákrokem vytáhnout opět Vaná Alves. S blížícím se koncem, se domácí fotbalisté snažili víc a víc, bohužel jako by jim nervozita svazovala nohy. Poté měli příležitosti Rui Pedro a Francisco Soares, ale bez úspěchu. V poslední minutě nastavení měl obrovskou příležitost opět Maxi Pereira, ale jeho hlavičku stačil Vaná vyrazit. Porto tak uhrálo s Feirense pouze jeden bod, což je velká ztráta v boji o titul.

23.04.2017, Estádio do Dragão, Porto.
FC PORTO vs. FEIRENSE 0-0
Žluté karty: Jean Sony, Flávio Ramos, Cris, Luís Machado, Babanco. Rozhodčí: Rui Costa. Diváci: 32 229.

FC PORTO: Iker Casillas - Maxi Pereira, Felipe, Marcano, Alex Telles, Danilo Pereira, André André (66.Héctor Herrera), Óliver Torres (46.Otávio), André Silva (66.Rui Pedro), Diogo Jota, Soares. Trenér: Nuno Espírito Santo.

ZDROJ VIDEA: desporto.sapo.pt