Primeira Liga 2016/2017 33.kolo: FC PORTO vs. FC PAÇOS DE FERREIRA 4-1

Den před tímto utkáním se ze zisku portugalského ligového titulu mohla radovat Benfika Lisabon, která rozstřílela pěti góly Guimarães, a tak bylo jasné, že v tomto utkání již o nic fotbalistům Porta nejde, ale to samé by se dalo říci také o hostech z Ferreiry. Nakonec utkání nabídlo zajímavé střelecké pokusy, a to jak v podání domácích hráčů tak hostů. Poté co se prosadil hostující kapitán Andrézinho, dávali branky pouze draci. Nejprve se trefil Herrera, následně proměnil penaltu Brahimi, na začátku druhé půle zvýšil vedení střídající Jota a skóre utkání uzavřel střídající André Silva, který proměnil pokutový kop.
Jak FC Porto tak Paços Ferreira mohli jít do utkání s pocitem, že jsi můžou fotbal užít. Druhé FC Porto vědělo už předešlého dne, že ztratilo naději na ligový titul, protože Benfika Lisabon na domácím hřišti rozstřílela Guimarães, a Paços Ferreira má už nějakou dobu jistou že v nejvyšší portugalské lize setrvá a tak se čekalo že oba týmy by mohli hrát fotbal bez pocitu svázanosti a větší nervozity. Samotné utkání to potvrdilo. První střelecký pokus si připsali domácí draci, ale pokus Corony mířil vedle levé tyče. Následně se také osmělili hosté z Paços Ferreira, když se dvakrát dostali do velmi zajímavé střelecké příležitosti, ale stejně jako v případě Corony na druhé straně mířili balony vedle tyče. Poté se opět dostali k slovu hráči Porta ale nejprve Corona, a poté hlavičkující Marcano branku nevstřelili. A tak po půl hodině hry se z nenápadné akce hostujícího týmu, dostal na hranici pokutového území ke střele kapitán Andrézinho, a jeho tečovaný pokus skončil za zády Casillase. Dlouho se však hosté z vedení neradovali. Ve 35.minutě se po centru Corony vřítil do pokutového území Herrera a hlavičkou poslal míč do sítě. O dvě minuty později se do pokutového území z levé strany vřítil Brahimi, po kontaktu s Bruno Santosem upadl a rozhodčí Dias se rozhodl ukázat na penaltový puntík. K exekuci se postavil faulovaný Brahimi a s velký štěstím překonal brankáře Felgueirase, který mu směr střely sice vystihl, ale míč mu do branky propadl pod tělem. Porto se tak ujalo vedení 2-1 a tento výsledek vydržel až do konce první půle.

Na začátku druhého poločasu se na trávníku místo Corony objevil Diogo Jota, a hned po dvou minutách na trávníku se střelecky prosadil, to když se po přihrávce Herrery dostal za obranu a střelou k levé tyči překonal brankáře Felgueirase. Porto se tak velmi rychle dostalo do dvoubrankového vedení. Poté následovala pasáž, ve které se nejprve musel ukázat Casillas, když vyrazil pokus Mela, následně na druhé straně střílel střídající André Silva, a Otávio vedle branky. V 80.minutě opět musel zakročit Casillas, když vyrážel střelu Ricarda Valenteho. V 88.minutě byl v pokutovém území stažen Diogo Jota, a opět kopala penalta. Tu si vzal na starosti André Silva a i když Felgueiras, opět směr střely vystihl, gólu nezabránil. FC Porto si tak připsalo do tabulky tři body a za týden zakončí sezónu 2016/2017 na hřišti Moreirense.
14.05.2017, Estádio do Dragão, Porto.
FC PORTO vs. FC PAÇOS DE FERREIRA 4-1
Branky: 35.Héctor Herrera, 39.Yacine Brahimi z penalty, 47.Diogo Jota, 89.André Silva z penalty - 31.Andrézinho. Žluté karty: André André - Bruno Santos, Gégé. Rozhodčí: Artur Soares Dias. Diváci: 25 416.

FC PORTO: Iker Casillas, Maxi Pereira, Boly Marcano, Alex Telles, André André, Héctor Herrera, Otávio, Jésus Corona (46.Diogo Jota), Francisco Soares (63.André Silva), Yacine Brahimi (63.Danilo Pereira). Trenér: Nuno Espírito Santo.

ZDROJ VIDEA: desporto.sapo.pt