Další letošní portugalské O Clássico máme za sebou. Ve včerejším večerním šlágru 27.kola portugalské ligy se střetla první Benfica Lisabon s druhým Portem a zrodila se remíza 1-1 která o tom kdo bude blíž k zisku ligového titulu příliš nerozhodla. Lisabonský klub tak i nadále má na čele ligové tabulky jednobodový náskok. Utkání nabídlo celkem vyrovnanou podívanou. Benfika se velmi rychle ujala vedení to když v sedmé minutě proměnil pokutový kop Jonas. Porto vyrovnalo na začátku druhého poločasu z kopačky Maxi Pereiry. Ve druhém poločase několikrát podržel svůj tým Iker Casillas. Dělba bodů je vzhledem průběhu utkání zasloužená.
Nedělní večer musel fanouškům FC Porto zhořknout. Poté co den před tím ztratila body Benfica Lisabon, po bezbrankové remíze na hřišti Paços Ferreira, se očekávalo, že tohoto zaváhání využijí fotbalisté FC Porto a dalo by se říci povinným vítězstvím se dostanou do čela ligové tabulky. Bohužel co čert nechtěl. Draci Setúbal mačkali, jako citron, ale bohužel nakonec z toho byla pouhá remíza, což je obrovskou ztrátou. Před zaplněnými tribunami Estádio do Dragão, otevřel skóre zápasu v závěru první půle Jesús Corona. Vitória Setúbal srovnala gólem João Carvalho v 56.minutě. Nutno říci, že se hosté příliš do šancí nedostávali a byli pod velkým tlakem a gól vstřelili z ojedinělé útočné akce.
Ve včerejším večerním zápase 25.kola portugalské ligy se představili svěřenci kouče Nuna Espírita Santa na hřišti dvanáctého celku ligové tabulky FC Arouca. Draci bez větších potíží splnili velkou roli favorita a nastříleli do sítě domácího týmu čtyři branky a minimálně do pondělního večera se vrátili do čela ligové tabulky. O branky Porta se postarali Danilo, střídající Diogo Jota a dvougólový Francisco Soares. Domácí fotbalisté se sice v zápase dostali sedmkrát ke střele, ale ani jedna z nich nemířila na branku. Hráči Porta byli v tomto ohledu mnohem aktivnější z celkově z dvanácti střel mířilo hned sedm střel na branku a z toho čtyřikrát skončil míč v síti.
Fotbalisté FC Porto v dnešním utkání 24.kola portugalské ligy, přivítali předposlední Nacional Madeira, a vůbec ho nešetřili. FC Porto nasázelo do sítě Nacionalu celkem sedm branek a dočkalo se nejvyššího vítězství v této sezoně. Naposledy dosáhli draci tak vysokého vítězství v roce 1999, když stejným počtem branek porazili Academicu Coimbra. V dnešním utkání se hned dvakrát prosadili oba elitní útočníky Porta, André Silva a Francisco Soares. Po jedné brance přidali Óliver Torres, Yacine Brahimi a Miguel Layún.
Velké portské derby ve 23.kole portugalské ligy, skončilo vítězstvím FC Porto v poměru 1-0. Draci byli proti černým panterům, jak se Boavistě přezdívá od úvodu aktivnějším týmem a rozhodující moment zápasu přišel už v sedmé minutě, když se po přihrávce Jesuse Corony, prosadil Francisco Soares. Pro brazilského hráče to byl již pátý gól dresu Porta v jarní části soutěže. Porto pokračovalo v aktivní hře a mělo další šance na vstřelení branky, ale domácí brankář Vagner už další gól nepustil. Domácí Boavista měla v prvním poločase dva nebezpečné střelecké pokusy, ale Iker Casillas si s nimi poradil. Druhá půle moc fotbalové krásy nenabídla, a hra se postupně vyrovnala. Deset minut před koncem Maxi Pereira obdržel druhou žlutou a následně červenou kartu, a tak draci dohrávali zápas v deseti.
Fotbalisté FC Porto i nadále pokračují v sérii vítězství. Tentokrát si draci poradili na domácím Estádio do Dragão s posledním týmem ligové tabulky, Tondelou, které nasázeli čtyři branky. Nutno však říci, že hlavně v prvním poločase odehrál hostující celek velmi povedený zápas a nebýt přísně nařízené penalty a poté vyloučení Osória mohl zápas ve druhém poločase vypadat jinak. Nakonec svěřenci kouče Nuna Espírita Santa utkání zvládli, když se o výhru postarali André Silva, Rúben Neves, Francisco Soares a v závěru utkání střídající Diogo Jota. Porto se minimálně do nedělního večera tak stalo lídrem ligové tabulky.