Poté co v páteční předehrávce 21.kola portugalské ligy porazila Benfica Lisabon na domácím hřišti Aroucu 3-0, a opět navýšila své vedení na první příčce ligové tabulky na čtyři body, museli hráči Porta zvítězit na trávníku Vitórie Guimarães. Svěřenci kouče Nuna Espírita Santa naštěstí zaváhání nedopustili a před fantastickou kulisou na Estádio D. Afonso Henriques, zdolali domácí celek 2-0. O první branku zápasu se postaral ve 36 minutě bývalý hráč Vitórie, brazilský útočník Soares, když po přiťuknutí Andrého Silvy překonal domácího brankáře Douglasa, a pojistku přidal pět minut před koncem utkání, po pasu od Alexe Tellese, Diogo Jota. Porto tak nadále ztrácí na vedoucí Benfiku jeden bod.
Další portugalské O Clássico je minulostí a můžeme s radostí konstatovat, že FC Porto ho zvládlo a připsalo si velmi cenné tři body za vítězství 2-1 nad Sportingem Lisabon. Premiéru v dresu Porta si odbyla jediná zimní posila Francisco Soares a byl to debut jako hrom, protože hráč, který přišel z Vitórie Guimarães, vstřelil obě branky draků a zabezpečil tak svému týmu vítězství. Jinak to bylo utkání dvou rozdílných poločasů. V prvním poločase byli domácí draci mnohem nebezpečnějším týmem, naopak ve druhé půli se spíše bránili, a po inkasované brance na 2-1, několikrát tým podržel skvělý Iker Casillas.
Fotbalisté FC Porto v zápase 19.kola portugalské ligy na trávníku Estorilu potvrdili roli favorita a po vítězství 2-1 si odvezli všechny tři body. Samotné utkání však pro svěřence kouče Nuna Espírita Santa jednoduché nebylo. Úvod utkání patřil spíše domácímu týmu, který vstoupil do zápasu velice aktivně, a hráči Porta se jen stěží dostávali do hry. V prvním poločase nebylo ani příliš gólových šancí. Ve druhém poločase Porto na Estoril vlétlo, ale dlouho ne a ne se prosadit. V 71.minutě sice skončil míč v síti domácích, ale gól nebyl uznán z důvodu ofsajdu. Sedm minut před koncem byl však faulován v pokutovém území André Silva a následnou penaltu bezpečně proměnil. V nastavení se ještě prosadil střídající Jesús Corona, a i když hned na to snížil na 1-2 Dankler, Porto o vítězství už nepřišlo.
V 18.kole portugalské ligy si fotbalisté FC Porto připsali povinné tři body, když na domácím stadionu porazili Rio Ave 4-2. O vítězství draků rozhodli hlavně dobře zahrané standardní situace. Velmi dobrý výkon podal opět levý obránce Alex Telles, který se podílel hned na třech branách. Jedinou branku, která nepadla po standardní situaci zařídil dvě minuty před koncem, střídající Rui Pedro. Zápas Porto sice začalo dobře, když se prosadil Felipe, do poločasu však hosté i díky chybě Casillase vyrovnali, a čtyři minuty po začátku druhé půle proměnil penaltu Roderick a Rio Ave vedlo 1-2. Naštěstí v 55 minutě vyrovnal Marcano, a po půl hodině hry otočil výsledek Danilo Pereira.
Fotbalisté FC Porto v 17.kole portugalské ligy potvrdili roli favorita a zvítězili nad Moreirense 3-0. Domácí celek měl v zápase řadu střeleckých pokusů, ale většina z nich mířila nad nebo vedle branky. Naštěstí se po půl hodině hry prosadil Óliver Torres, a v závěru prvního poločasu André Silva. Hosté poté dohrávali v deseti, když na konci prvního poločasu dostal zbytečnou druhou žlutou kartu Geraldo. Po hodině hry se navíc po rohovém kopu prosadil Marcano, a poté už Porto kontrolovalo hru a zaslouženě si připsalo důležité tři body. Portu po půlce soutěže patří se ziskem 38 bodů druhá příčka a na vedoucí Benfiku Lisabon ztrácí čtyři body.
Kdyby se hrálo na držení míče, nebo na počet rohových kopů, slavili by fotbalisté FC Porto v 16.kole portugalské ligy na hřišti Paços Ferreira vítězství. Ve fotbale však o výhře rozhoduje počet vstřelených branek. Bohužel i když svěřenci kouče Nuna Espírita Santa byli po celou dobu utkání lepším týmem, gól se jim i přes některé šance, vstřelit nepodařilo. Domácí se do šancí příliš nedostávali a hodně je podržel brankář Rafael Defendi. Nakonec se v zrodila bezbranková remíza. Vzhledem k tomu, že Benfica Lisabon uspěla na hřišti Guimarães, tak draci již ztrácí na vedoucí celek portugalské ligy šest bodů.