V pondělním dohrávaném utkání 14.kola portugalské ligy přivítali fotbalisté FC Porto Chaves. Hostující celek se po dvanácti minutách hry dostal do vedení, když se i díky teči Danila Pereiry prosadil Rafael Lopes. Po inkasované brance se fotbalisté Porta snažili o vyrovnání, ale i přes několik gólových šancí vyrovnání nepřicházelo. Až přišla 72.minuta zápasu a po centru Alexe Tellese se hlavou prosadil střídající Depoitre. O pět minut později se krásnou střelou z dálky prosadil Danilo a tak se Porto nakonec mohlo radovat ze zisku tří bodů, za výhru 2-1.
FC Porto netradičně ve čtvrtek večer předehrálo svůj zápas 15.kola portugalské ligy, proti Maritímu Madeira. V utkání které provázel velmi silný déšť, svěřenci kouče Nuna Espiríta Santa splnili roli favorita a připsali si do tabulky tři body, za výhru 2-1. Hostující Maritímo zahrálo velmi slušně v obraně a nepouštělo domácí hráče do gólových šancí. Prolomit pevnou obranu hostů se povedlo až samotném závěru první půle, to když se trefil z úhlu Brahimi. Ve druhém poločase zvýšil na 2-0 André Silva. Hosté dokázali skórovat pět minut před koncem, a to z jediné střely která letěla na branku Ikera Casillase. Postaral se o ni Donald Djousse.
Ve třináctém kole portugalské ligy navázalo fotbalisté na poslední vystoupení v Champions League. Poté co ve středu nadělili pět branek do sítě anglického Leicesteru City, nyní se drakům podařilo hned čtyřikrát skórovat na hřišti Feirense. Domácí Feirense dohrával už od třetí minuty utkání v deseti, to když po faulu na André Silvu v pokutovém území dostal červenou kartu Ícaro. Následně dali draci vedoucí branku a ještě tři přidali. Porto v zápase bylo lepším týmem, ale i přes hru v oslavení dokázali domácí hráči dvakrát trefit konstrukci brány. Naštěstí Iker Casillas branku nedostal a Porto si tak odvezlo zaslouženě tři body.
Kdyby se opravdu každé utkání hrálo jen devadesát minut, bez jakéhokoliv nastavení, fotbalisté Porta by bohužel opět neskórovali a šlágr 12.kola portugalské ligy by skončil bezbrankovou remízou. Naštěstí má trenér Nuno Espírito Santo k dispozici hráče B týmu, který na svých zádech nosí číslo 59 a jméno Rui Pedro. Teprve osmnáctiletý portugalský útočník se dostal na trávník v 75.minutě, když vystřídal Olivera Torrese, a v poslední minutě nastavení dostal míč za obranu Bragy a přes svůj věk ukázal, že góly střílet umí. Pro Ruie Pedra to byl premiérový start v nejvyšší portugalské lize, a hned se vryl do paměti portských fanoušků.
Fotbalisté FC Porto v jedenáctém kole portugalské ligy opět ztratili body. Tentokrát se favorizovaný celek nedokázal gólově prosadit na hřišti lisabonského Belenenses a do tabulky portugalské ligy si svěřenci kouče Nuna Espírita Santa připsali pouze jeden bod za remízu 0-0. Nutno říci, že je to zasloužená dělba bodů. Fotbalisté Porta měli sice více ze hry, ale domácí tým předvedl velmi dobrý výkon a v konečném součtu poslal na branku více střel. FC Porto tak spadlo v tabulce portugalské ligy na třetí příčku, pokud však Guimarães a Braga své zápasy jedenáctého kola vyhrají spadnou draci na pátou příčku.
Je až neuvěřitelné jak dokáže být fotbal krutý. Fotbalisté FC Porto ve 235 portugalském O Clássico bylo lepším týmem a v 50 minutě zápasu se ujali vedení, když se na levé straně pokutového území dokázal prosadit Diogo Jota, když střelou z úhlu překonal brankáře Benfiky Edersona. Draci poté mohli několikrát své vedení navýšit a dokonce ještě v devadesáté minutě zápasu to vypadalo že se budou radovat ze zisku tří bodů. Bohužel ve druhé minutě nastavení přišel trest. Benfica rozehrála z levé strany na krátko rohový kop, a centrovaný míč z kopačky Horny poslal hlavičkou do sítě obránce Lisandro Lopéz.