V devátém kole portugalské ligy fotbalisté FC Porto uhráli na hřišti Vitórie Setúbal pouze bezbrankovou remízu. V utkání byli svěřenci kouče Nuna Espírita Santa aktivnějším týmem, a vytvořili si nespočet příležitostí, bohužel skórovat se jim nepovedlo, a tak v ligové tabulce ztrácí na vedoucí Benfiku Lisabon, se kterou se potkají již příštím ligovém kole, pět bodů. V utkání sice jedna branka padla, a to do sítě Porta, patnáct minut před koncem zápasu, ale nebyla uznána, kvůli ofsajdu.
Dalo by se říci že zápas osmého kola portugalské ligy patřil hlavně dvěma hráčům na trávníku. Diogo Jota a André Silva. Tato úderná portugalská dvojka ukázala, že spolupráce jim náramně svědčí. Prvně jmenovaný se proměnil v nahrávače a druhý si s jeho přihrávkami náramně poradil. Ano teprve devatenáctiletý Diogo Jota přihrál na dva góly které vstřelil do sítě hostujícího týmu, dvacetiletý André Silva. O třetí branku se postaral střídající Brahimi, který se prosadil po krásné individuální akci v samotném závěru utkání.Draci se tak minimálně do dnešního pozdního večera dostali na první příčku ligové tabulky.
Fotbalisté FC Porto vyhráli v sedmém kole portugalské ligy na hřišti Nacionalu Madeira vysoko 4-0. Hlavním hrdinou zápasu se stal teprve devatenáctiletý ofenzivní záložník, či útočník Diego Jota. Mladý portugalský fotbalista dokázal během 45 minut nastřílet hattrick. V zápase mělo od začátku FC Porto více ze hry a bylo aktivnějším týmem, což dokazuje i poměr střel na branku, 7-0 ve prospěch draků. Domácí celek Nacionalu dohrával utkání v deseti lidech, když v 88.minutě zápasu byl vyloučen, po druhé žluté kartě Figueiredo. FC Porto se díky této výhře a zaváhání Sportingu Lisabon vyšplhalo na druhou příčku ligové tabulky.
Zápas o Porto zvládli lépe fotbalisté FC Porto, kteří využili domácího prostředí a zdolali svého městského rivala 3-1. Úvod utkání sice patřil hostujícímu týmu, který se již v páté minutě utkání ujal vedení, když se trefil Henrique. Do poločasu však dvěma góly otočil utkání André Silva a čtyři minuty před koncem pojistil výhru domácího týmu Alex Telles, kterému ke gólu pomohla také chyba brankáře Ağayeva. FC Porto vyhrálo derby zaslouženě, v zápase bylo lepším týmem jak v držení míče, tak v aktivitě počtu střel.
Fotbalisté FC Porto v pátém kole portugalské ligy opět zaváhali. Tentokrát si odvezli pouze jeden bod z hřišti Tondely. Domácí tým předvedl proti drakům velmi nebojácný výkon, zato fotbalisté v modrobílých dresech jako by neměli svůj den. Tondela tak potvrdila, že na fotbalisty FC Porto umí, v minulé ročníku se jí dokonce povedlo zvítězit na Estádio do Dragão. Nyní sice mělo FC Porto větší čas míč na svých kopačkách, i v poměru střel bylo aktivnější, ale skvělým výkonem podržel domácí tým brankář Ramos.
Fotbalisté FC Porto potvrdili ve čtvrtém pole portugalské ligy roli favorita a porazili Vitórii Guimarães 3-0. Branky draků vstřelili postupně Marcano, Óliver Torres a třetí branka byla vlastní v podání Joãa Aurélia. O vítězství Porta rozhodl hlavně začátek druhého poločasu, kdy draci byli velmi aktivní a v rozmezí deseti minut se jim povedlo dvakrát skórovat, a to i s přispěním hostujícího obránce. První střelecký pokus zápasu sice měli hosté když po minutě a půl vyzkoušel pozornost Ikera Casillase Silva. Následovalo několik možností draků, a v 18.minutě dokonce poslal míč do sítě André SIlva, ale rozhodčí gól neuznal, kvůli útočnému faulu.