Ve třetím kole portugalské ligy fotbalisté FC Porto utrpěli první porážku. Na stadionu Sportingu Lisabon sice tým kouče Nuna Espírita Santa vedl již od osmé minuty zápasu, kdy se po rozehrání standardní situace prosadil brazilský obránce Felipe. Domácí tým však ještě během prvního poločasu výsledek utkání otočil. Nejprve přišlo vyrovnání, a to po standardní situaci, kdy míč orazítkoval nejprve tyč poté se po zákroku Casillase potácel po brankové čáře, a dobíhající Slimani ho poslal za brankovou čáru. To běžela 14.minuta zápasu. Domácí Sporting se ujal vedení ve 26 minutě, kdy se z hranice pokutového území střelou přes dva obránce prosadil Gelson. Nakonec se ukázalo, že to byl rozhodující okamžik zápasu.
Možná někdo očekával, že se ve druhém kole portugalské ligy dočká v podání hráčů FC Porto, gólových hodů, ale opak byl pravdou. I když v domácím prostředí mělo Porto proti Estorilu značnou převahu, a nespočet střel, o hubeném vítězství draků rozhodl až šest minut před koncem hlavičkující André Silva, který je v poslední době ve skvělé formě. FC Porto z jedenácti střel na branku vytěžilo jeden jediný gól. Velkou pochvalu si však zaslouží také brankář hostujícího týmu Moreira, který v zápase doslova čaroval.
FC Porto má za sebou úspěšný vstup do nového ročníku portugalské ligy. V prvním kole na hřišti Rio Ave sice svěřenci kouče Nuna Espírita Santa prohrávali 1-0, ale zápas dokázali otočit a nakonec zvítězit v poměru 1-3. Úvod zápasu byl z obou stran opatrný. První střelecký pokus měli na svědomí domácí hráči. Konkrétně kapitán Rio Ave Tarantini napřáhl zhruba dvaceti metrů, ale střela našla připraveného Ikera Casillase, který míč bez větších problémů chytil. Poté zahrozilo Porto, ale střelecký pokus z hranice pokutového území v podání pravého obránce Maxi Pereiry postrádal přesnost a ani neohrozil branku domácích.