FC Porto v letošním ročníku portugalského poháru končí již v základní skupině. V posledním utkání skupiny prohrálo na trávníku Moreirense 1-0, a v tabulce skončilo na posledním čtvrtém místě. Zápas dohrávalo po dvou červených kartách v devíti lidech. První vyloučení přišlo v 80.minutě zápasu. Danilo, který již měl žlutou kartu se srazil s hlavním rozhodčím, a ten vyhodnotil situaci jako atak na jeho osobu a udělil hráči druhou žlutou kartu. Opakovaný záznam však prokázal, že rozhodčí do Danila vrazil zády a jeho vyloučení bylo velkou chybou. Druhým vyloučeným hráčem Porta byl Brahimi, který musel do šaten v 85 minutě zápasu, když u postranní čáry dohrál Cauého.
Fotbalisté FC Porto ve svém posledním vystoupení tohoto roku výhru nezaznamenali. Ve druhém utkání skupinové fáze portugalského ligového poháru uhráli s Feirense pouze bod za remízu 1-1. Na Estádio do Dragão mělo sice Porto více ze hry, ale přes čtyřicet tisíc fanoušků se branky v prvním poločase nedočkalo. Ta přišla až po změně stran když se po centru Herrery dostal k hlavičce Marcano a poslal míč k levé tyči hostující branky. Bohužel potřebná výhra nepřišla. V 73.minutě se po centru do pokutového území dostal k hlavičce Flávio a poslal míč za záda José Sá.
V prvním kole skupinové fáze portugalského ligového poháru svěřenci kouče Nuna Espírita Santa pouze remizovali 0-0 s Belenenses. FC Porto se v posledních zápasech střelecky trápí. Byl to již čtvrtý zápas v řadě, kdy se drakům nepodařilo vstřelit branku. Draci byli v utkání aktivnějším týmem a dokonce se jim podařilo vstřelit branku. Bohužel skórující Felipe se podle všeho ocitl v ofsajdu. V závěru utkání měl na kopačce rozhodující branku střídající Rui Pedro, bohužel pro něj a celý tým Porta, míč skončil pouze na tyči. Video ze zápasu uvnitř článku.