Taça da Liga 2016/2017: MOREIRENSE vs. FC PORTO 1-0

FC Porto v letošním ročníku portugalského poháru končí již v základní skupině. V posledním utkání skupiny prohrálo na trávníku Moreirense 1-0, a v tabulce skončilo na posledním čtvrtém místě. Zápas dohrávalo po dvou červených kartách v devíti lidech. První vyloučení přišlo v 80.minutě zápasu. Danilo, který již měl žlutou kartu se srazil s hlavním rozhodčím, a ten vyhodnotil situaci jako atak na jeho osobu a udělil hráči druhou žlutou kartu. Opakovaný záznam však prokázal, že rozhodčí do Danila vrazil zády a jeho vyloučení bylo velkou chybou. Druhým vyloučeným hráčem Porta byl Brahimi, který musel do šaten v 85 minutě zápasu, když u postranní čáry dohrál Cauého.
Fotbalisté Porta museli, pokud chtěli postoupit do vyřazovací části portugalského ligového poháru, vyhrát na trávníku Moreirense. I přes několik šancí se jim potřebnou branku vstřelit nepodařilo a poté co na začátku druhého poločasu inkasovali z kopačky Geraldese, už porážku 1-0 neodvrátili. Navíc v 80.minutě po velmi přísné druhé žluté kartě musel předčasně opustit trávník Danilo Pereira a o pět minut později také Brahimi. Porto mělo v prvním poločase více času míč na kopačkách, ale ani přes některé šance gól nedalo. V závěru prvního poločasu navíc rozhodčí Godinho neodpískal faul na Andrého v pokutové území. Ve druhém poločase se domácí fotbalisté dostali do několika šancí, ale i díky skvělému José Sá v brance Porta další branku nepřidali. Porto si tak v letošní sezoně finálovou účast z minulého ročníku nezopakuje. Se ziskem dvou bodů a skórem 1-2 skončili draci na poslední čtvrté příčce své skupiny.

04.01.2017, Estadio Joaquim Almeida Freitas, M.Conégos.
MOREIRENSE vs. FC PORTO 1-0
Branka: 49.Francisco Geraldes. Žluté karty: Tiago Almeida, Caué, Neto, Podence - Maxi Pereira, Alex Telles, Danilo Pereira, Brahimi. Červené karty: 80.Danilo Pereira (po druhé žluté), 85.Brahimi (po druhé žluté). Rozhodčí: Luis Godinho. Diváci: 2 534.

FC PORTO: José Sá - Maxi Pereira, Boly (58.Corona), Felipe, Alex Telles, Danilo Pereira, Herrera, André André (57.Diogo Jota), Óliver Torres (86.Rui Pedro), Brahimi, Depoitre. Trenér: Nuno Espírito Santo.

Zdroj videa: desporto,sapo.pt