Taça da Liga 2016/2017: FC PORTO vs. BELENENSES 0-0

V prvním kole skupinové fáze portugalského ligového poháru svěřenci kouče Nuna Espírita Santa pouze remizovali 0-0 s Belenenses. FC Porto se v posledních zápasech střelecky trápí. Byl to již čtvrtý zápas v řadě, kdy se drakům nepodařilo vstřelit branku. Draci byli v utkání aktivnějším týmem a dokonce se jim podařilo vstřelit branku. Bohužel skórující Felipe se podle všeho ocitl v ofsajdu. V závěru utkání měl na kopačce rozhodující branku střídající Rui Pedro, bohužel pro něj a celý tým Porta, míč skončil pouze na tyči. Video ze zápasu uvnitř článku.
Fotbalisté FC Porto měli více ze hry a první větší gólovou příležitost měli po rohovém kopu, kdy se k hlavičce dostal belgický útočník Depoitre, ale s jeho pokusem si brankář hostů Hugo Ventura poradil. Po půl hodině hry se dokonce podařilo domácím vstřelit branku. To když k rozehrání přímého kopu postavil Brahimi, jeho centr našel v pokutovém území brazilského středního obránce Felipeho, a ten hlavou poslal míč do sítě. Bohužel pomezní rozhodčí zvedl praporek nad hlavu a byl odpískaný ofsajd. O to zda to byl opravdu ofsajd, posuďte v přiloženém videu. Hosté zahrozili o minutu později, když se po rohovém kopu dostal k hlavičce Gonçalo Silva, ale jeho pokus nebyl přesný a mířil mimo. V 41.minutě zápasu se do souboje o míč opřel hostující Benny, když po jeho zákroku se na trávníku ocitl Rúben Neves. Rozhodčí Nuno Almeida, vytáhl červenou kartu. Nutno však říci, že to bylo velmi přísné vyloučení. V nastaví prvního poločasu zahrával Brahimi přímý kop, a jeho centr našel v pokutovém území hlavu Herrery, ale mexický záložník poslal míč nad branku a tak se šlo do šaten za stavu 0-0.

Na začátku druhého poločasu vyzkoušel pozornost Ventury André André, ale jeho pokus zhruba 28 metrů našel pouze náruč hostující brankáře. Brahimi v utkání předváděl velice kvalitní centry. Po jeho rohovém kopu na začátku 52.minuty se k hlavičce dostal Marcáno, ale míč poslal mimo branku. O čtyři minuty později se Brahimi snažil ohrozit hostující branku sám. Jeho střelecký pokus z hranice pokutového území však skvěle chytající Hugo Ventura vytáhl na rohový kop. Porto se i nadále snažilo o vstřelení branky, ale bohužel neúspěšně. Sedm minut před koncem se snažil probít do zakončení v pokutovém úemí střídající João Teixeira, ale nakonec došlo pouze k polo centru, k polo střele z úhlu, se kterou si Hugo Ventura poradil. V nastaveném čase měl na kopačce rozhodující branku střídající Rui Pedro. Hráč který nastupuje převážně za rezervní tým, se prezentoval krásným uvolněním přes dva bránící hráče, ale jeho pokus se pouze otřel o pravou tyč hostující branky. Fotbalisté Porta tak do skupinové fáze portugalského ligového poháru vkročili bezbrankovou remízou.

29.11.2016, Estádio do Dragão, Porto.
FC PORTO vs. BELENENSES CF 0-0
Žluté karty: Yebda, João Diogo, João Palhinha. Rozhodčí: Nuno Almeida. Diváci: 14228

FC PORTO: José Sá - Iván Marcano, Felipe, Inácio, Evandro, André André, Héctor Herrera (74. João Carlos), Rúben Neves, Silvestre Varela (61. Rui Pedro), Yacine Brahimi, Laurent Depoitre (61. Adrián). Trenér: Nuno Espírito Santo.

ZDROJ VIDEA: desporto.sapo.pt