Taça da Liga 2016/2017: FC PORTO vs. CD FEIRENSE 1-1

Fotbalisté FC Porto ve svém posledním vystoupení tohoto roku výhru nezaznamenali. Ve druhém utkání skupinové fáze portugalského ligového poháru uhráli s Feirense pouze bod za remízu 1-1. Na Estádio do Dragão mělo sice Porto více ze hry, ale přes čtyřicet tisíc fanoušků se branky v prvním poločase nedočkalo. Ta přišla až po změně stran když se po centru Herrery dostal k hlavičce Marcano a poslal míč k levé tyči hostující branky. Bohužel potřebná výhra nepřišla. V 73.minutě se po centru do pokutového území dostal k hlavičce Flávio a poslal míč za záda José Sá.
FC Porto má tak po dvou zápasech skupinové fáze portugalského poháru na své kontě dva body a patří mu se skórem 1-1 třetí příčka. K postupu do vyřazovací fáze tak potřebuje v posledním utkání skupiny vyhrát na hřišti Moreirense, které je v tabulce se ziskem čtyř bodů první. Draci však musí vyhrát co nejvyšším rozdílem, protože v případě vítězství Belenenses nad Feirense by se mohlo stát, že v případě rovnosti bodů by rozhodovalo o postupujícím skóre. Belenenses má totiž v tuto chvíli na svém kontě dva body a skóre 3-3.

29.12.2016, Estádio do Dragão, Porto
FC PORTO vs. CD FEIRENSE 1-1
Branky: 49.Marcano - 73.Flávio. Žluté karty: Maxi Pereira, Boly, Brahimi - Vaná Alves, Semedo, Cris, Dias. Rozhodčí: João Pinheiro (Braga). Diváci: 41 305.

FC PORTO: José Sá - Maxi Pereira, Boly, Marcano, Alex Telles, Rúben Neves, Herrera (79.Óliver Torres), João Teixeira (79.Rui Pedro), Corona, Brahimi, Depoitre. Trenér: Nuno Espírito Santo.