Taça de Portugal 2016/2017 3.kolo: GD GAFANHA vs. FC PORTO 0-3

Fotbalisté FC Porto potvrdili ve třetím kole portugalského poháru roli favorita a postoupili do dalšího kola. Třetiligový celek GD Gafanha vzdoroval drakům do 32 minuty, kdy otevřel po průniku z levé strany skóre utkání brazilský ofenzivní záložník Otávio. Porto bylo aktivnějším týmem, ale několik slibných střeleckých pokusů zlikvidoval skvěle chytající brankář Diego. Druhou branku přidal až v 70.minutě střídající Corona, a na konečných 3-0 pro draky uzavřel v 90 minutě taktéž střídající Depoitre.
FC Porto bylo hned od úvodu aktivnějším týmem. Ve třetí minutě přišel první nebezpečný střelecký pokus, když se k míči v pokutovém území po přiťuknutí Bolyho dostal André Silva, ale jeho střela mířila několik centimetrů nad branku. Na začátku desáté minuty byl v blízkosti pokutového území faulován mexický záložník a kapitán draků Héctor Herrera. Přímý kop si vzal na starosti Alex Telles, ale míč poslal mimo branku. Ve dvacáté minutě už musel domácí brankář Diogo zasahovat, nebo spíš ho míč z kopačky Ólivera Torrese trefil. Střela z voleje v podání španělského mladíky sice mířila mezi tyče, ale míč trefil uprostřed připraveného brankáře. Ve 32 minutě se už fotbalisté Porta mohli radovat z vedoucí branky. Otávio si na levé straně v blízkosti pokutového území převzal míč, dokázal se prosadit mezi třemi obránci, a krásnou střelou na vzdálenější tyč poslal míč poprvé do sítě. O deset minut později se dostal, po centru Otávia k hlavičce Diogo Jota, ale míč poslal metr vedle levé tyče domácí branky. V první nebezpečné střele se hráči GD Gafanha dostali až v závěru prvního poločasu, když byl po faulu Herrery nařízený přímý kop. Renan Soares však poslal míč několik centimetrů nad branku. O několik vteřin později opět zahrozil domácí celek, když se k zakončení dostal Mino, míč však poslal mimo branku a tak se šlo do šaten za stavu 1-0 pro FC Porto.
Druhý poločas opět začalo aktivněji FC Porto. Po čtyřech minutách se musel ukázal domácí brankář Diogo, když nejprve vyrazil střelecký pokus Maxi Pereiry a poté reflexivně rukou vytáhl dorážku Dioga Joty. V 52 minutě se Diogo Jota dostal k dalšímu střeleckému pokusu, ale i v tomto případě byl domácí brankář úspěšný a s jeho střelou si poradil. Na začátku 60 minuty byl Jota v blízkosti pokutového území faulován a byl nařízený přímý kop. Ten si tentokrát vzal na starost Héctor Herrera, ale míč poslal nad branku. V 70.minutě zahrávalo Porto rohový kop, míč v pokutovém území prodloužil hlavou na zadní tyč Marcano, kde číhal střídající Corona, a ten poslal míč za záda brankáře Diega. Poté draci kontrolovali hru, ale k dalšímu zakončení se dostalo až v závěru utkání. V devadesáté minutě se po centru Ólivera Torrese, z pravé strany, dostal k hlavičce střídající belgický útočník Depoitre a uzavřel skóre utkání na konečných 3-0 pro FC Porto.

15.10.2016, Municipal de Aveiro, Aveiro.
GD GAFANHA vs. FC PORTO 0-3
Branky: 32.Otávio, 70.Corona, 90.Depoitre. Žluté karty: Adilson - Herrera. Rozhodčí: Jorge Ferreira.

FC PORTO: José Sá - Maxi Pereira, Boly, Marcano, Alex Telles, Danilo Perreira, Héctor Herrera, Óliver Torres, Otávio (66.Corona), Diogo Jota (66.Depoitre), André Silva (66.Brahimi). Trenér: Nuno Espírito Santo.