Včera bylo na programu také osmifinále mládežnické UEFA Youth League . FC Porto U19 zvládlo své utkání proti rumunskému celku Viitorul Constanta a po vítězství 3-0 postoupilo do čtvrtfinále. Připomeňme, že v mládežnické UEFA Youth League se hraje, ve vyřazovací části, pouze jedno utkání a vítěz postupuje do dalších bojů. Svěřenci kouče Joãa Brandãa do utkání vstoupili aktivněji, ale v prvním poločase se branky nedočkali. Ty začali padat až ve druhém poločase. Nejprve se prosadil Ayoub, poté přidal druhou branku Rui Pedro a na konečných 3-0 upravil Madi Queta. Soupeřem mladých draků ve čtvrtfinále soutěže bude vítěz dnešního duelu mezi FC Barcelonou a Borussií Dortmund.
Mladí draci v posledním vystoupení základní skupiny mládežnické UEFA Youth League: porazili anglický Leicester City 2-1 a vyhráli svoji základní skupinu G se ziskem dvanácti bodů. Na druhém místě skončil tým FC Kodaň U19, který nasbíral deset bodů.

07.12.2016, Estádio Luis Filipe Menezes, em Vila Nova de Gaia.
FC PORTO U19 vs. LEICESTER CITY U19 2-1
Branky: 21 a 56.João Cardoso - 55.Moore. Žluté karty: Moreto Cassamã, Bruno Costa. Rozhodčí: Laurent Kopriwa (Lucembursko).

FC PORTO U19: Diogo Costa - Diogo Dalog, Diogo Queirós (46.James Arthur), Jorge Fernandes, Oleg Reabciuk, Rui Pires, Bruno Costa, Moreto Cassamã, Paulo Estrela, Ayoub Abou (89.Michael Morais), João Cardoso (82.Dinghao Yan). Trenér: António Folha.
22.11.2016, Estádio Osterbro, Kodaň.
FC KODAŇ U19 vs. FC PORTO U19 3-1
Branky: 50.Nartey, 51.Rojkjaer, 90.Kristoffersen - 45.Moreto Casammá. Žluté karty: Oleg, Bellman, Hjulmand. Rozhodčí: Juri Frischer (Estonsko).

FC PORTO U19: Diogo Costa - Diogo Dalot, Diogo Queirós (72.Xavier), Jorge Fernandes, Oleg Reabciuk, Rui Pires, Paulo Estrela, Moreto Cassamá, Ayoub (80.Queta), João Cardoso (63.James Arthur), Bruno Costa. Trenér: António Folha.
02.11.2016, Estádio Luis Filipe Menezes, em Vila Nova de Gaia.
FC PORTO U19 vs. FC BRUGGY U19 1-3
Branky: 90+3. Rui Pedro - 20 a 35. Osei-Berkoe Terry, 86. Schrijvers. Žluté karty: Bruno Costa, Diogo Queirós, Ayoub - Osei-Berkoe. Rozhodčí: Manuel Schuettengruber (Rakousko).

FC PORTO U19: Diogo Costa - Diogo Dalot, Diogo Queirós (76.Yan Dinghao), Jorge Fernandes, Oleg Reabciuk, Paulo Estrela, Bruno Costa, Moreto Cassamá, João Cardoso (60.Madi Queta), Ayoub (82.António Nascimento), Rui Pedro. Trenér: António Folha.
18.10.2016, Estádio Sciervelde, Roeselare.
FC BRUGGY U19 vs. FC PORTO U19 0-2
Branky: 43 a 58. Rui Pedro. Žluté karty: Van Vaerenbergh - Paulo Estrela, Jorge Fernandez. Rozhodčí: Dominik Ouschan (Rakousko).

FC PORTO U19: Diogo Costa - Diogo Dalot, Diogo Queirós, Jorge Fernandes, Reabciuk, Paulo Estrela (89.Idrisa Sambu), João Cardoso, Ayoub (59.Madi Queta), Moreto Cassamá (78.Yan Dinghao), Rui Pedro, Bruno Costa. Trenér: António Folha.
27.09.2016, Loughborough University Stadium, Loughborough.
LEICESTER CITY U19 vs. FC PORTO U19 0-2
Branky: 69.Bruno Costa, 86.Rui Pedro. Žluté karty: Barnes, Ndukwu. Rozhodčí: Andrew Davey.

FC PORTO U19: Diogo Costa - Diogo Dalot, Diogo Leite, Diogo Queirós, Oleg Reabciuk, Estrela, Moreto Cassamá (88.João Lameira), João Cardoso (83.Madi Queta) , Bruno Costa (90+2 Diogo Casimiro), Ayoub, Rui Pedro. Trenér: António Folha.
A tým FC Porto má ještě první utkání v novém ročníku UEFA Youth League před sebou, juniorka FC Porto má za sebou úspěšný vstup do nového ročníku UEFA Youth League. V dnešní odpoledním duelu prvního kola základní skupiny porazil výběr FC Porto U19 výběr FC Kodaň U19 4-1. Začátek utkání patřil však hostům. V 11 minutě zápasu otevřel skóre utkání Wind. Poté však mladí draci převzali iniciativu a zaslouženě v 19.minutě vyrovnali, brankou Moreta Cassamá. Po poločase mladí draci byli mnohem aktivnější a třemi brankami rozhodli o svém vítězství v poměru 4-1.