Copa América Centenario: Pohled na hráče Porta.

Letošní Copa América Centenario již napíše poslední kapitolu. Zbývá odehrát poslední dvě utkání, a to o třetí místo v podání Kolumbie s domácí reprezentací USA, a finálový duel ve kterém se střetne Argentina s obhájci trofeje fotbalisty Chile. Ani v jednom ze zápasů se však neobjeví zástupce FC Porto. Nejvíce sledovaným týmem na turnaji z pohledu fanoušků Porta, byla reprezentace Mexika, za kterou nastoupili hned čtyři kmenový hráči draků. Bohužel ve čtvrtfinále mexický tým vypadl po ostudném debaklu 7-0 od nynějšího finalisty týmu Chile. Pojďme se podívat jak se dařilo hráčům Porta na Copa América Centenario.
Podívejme se nejprve na výsledky Mexika na tomto turnaji. Mexiko přijelo na Copa América Centenario, s cílem uspět a podle toho také vypadala nominace. V týmu by jsme našli několik hvězd z evropských klubů, jmenovitě brankář Ochoa (Malaga), Héctor Moreno (PSV), Andrés Guardado (PSV), Javier Hérnandez (Leverkusen), nebo Raúl Jimenéz (Benfica Lisabon). Samotná základní skupina Mexiku vyšla. V prvním zápase narazilo Mexiko na Uruguay, a jednoho z favoritů turnaje porazilo 3-1. Poslední branku na 3-1 vstřelil záložník Porta Héctor Herrera. Druhý zápas skupiny Mexiko také zvládlo, tentokrát porazilo 2-0 Jamajku. V posledním utkání základní skupiny se tak střetli dva postupující týmy, a šlo pouze o to z jakého místa Mexiko a Venezuela půjdou do čtvrtfinále. Venezuela od desáté minuty vedla 0-1 a dlouho se Mexiko nedokázalo prosadit. Až deset minut před koncem vyrovnal na konečných 1-1 Jesús Manuel Corona, záložník FC Porto. Nakonec tato remíza stačila Mexiku k postupu do čtvrtfinále z první pozice a soupeřem ve vyřazovací části jim byl obhájce titulu tým Chile. Podle odborníků se favorit zápasu hledal jen stěží, a čekal se vyrovnaný zápas, opak byl však pravdou, a mexické fotbalisty vyprovodil z turnaje debakl 0-7.

Nyní se pojďme podívat jak na tom na celém turnaji byli fotbalisté Porta v dresu Mexika.

Obránce Miguel Layún nastoupil do všech čtyř zápasů. které Mexiko na turnaji odehrálo. Pouze v zápase s Venezuelou vstupoval do utkání jako náhradník, a to když v 46 minutě nahradil Jorge Nila. Celkově odehrál 315 minut, gól nedal, a obdržel jednu žlutou kartu, v posledním vystoupení týmu proti Chile.

Obránce Diego Reyes si na turnaji připsal start ve třech zápasech. Jediné utkání do kterého nenastoupil byl druhý duel s Jamajkou, který proseděl na lavičce náhradníků, V posledním zápase s Chile přišel na hřiště na posledních třicet minut, kdy už Mexiko prohrávalo 0-5.

Záložník Héctor Herrera odehrál na turnaji všechny čtyři zápasy a také plný počet minut (360). V úvodním zápase s Uruguayí se dokonce zapsal do statistik jako střelec třetí branky Mexika, při výhře 3-1. V zápase s Venezuelou obdržel žlutou kartu. Jinak odehrál celkem kvalitní turnaj, a patřil mezi nejlepší hráče Mexika.

Záložník Jesús Corona se objevil ve čtyřech zápasech v základní sestavě Mexika. Ve třech zápasech opouštěl trávník po hodině hry, jen v zápase s Venezuelou byl střídán v 73.minutě. Celkem si připsal na své konto 255 odehraných minut, a jednu vstřelenou branku do sítě Venezuely.