design7.png

O fotbalisty FC Porto je mezi kluby zájem.

foto: fcporto.pt
foto: fcporto.pt
Je to skoro dva týdny zpět, co jsme informovali o tom, že FC Porto bude muset prodat některé své hráče, aby vykázalo zisk. Celkově se odhaduje, že by klub musel prodat některé hráče již v lednovém přestupové termínu, a utržit za ně částku 115,7 milionů euro. Této zprávy se chytlo již několik evropských top klubů a dá se očekávat, že začátkem lednového přestupového období obdrží Porto nabídky na některé z nich. Informace o které hráče se jedná však už v těchto dnech přináší několik serverů.
Horkým zbožím je samozřejmě jednadvacetiletý útočník André Silva,hned za ním by mohli mít kluby zájem o záložníka Danila Pereiru, ale jsou tu i další hráči.

Například Otávio. O jednadvacetileté brazilské levé křídlo se zajímají dva anglické velkokluby Arsenal Londýn a Manchester United. Otávio před pár dny prodloužil s Portem smlouvu do června 2021 a případný zájemce by do pokladny portugalského klubu musel poslat 60 milionů eur.

Dalším adeptem na přestup je čtyřiadvacetiletý nizozemský střední obránce Martins Indi, který nyní hostuje v anglickém prvoligovém klubu Stoke City, a podle posledních zpráv by měl anglický celek zájem hráče získat na přestup. Pokud by se tak opravdu stalo, FC Porto by za něj mohlo obdržet sumu okolo osmi milionů euro.

Zájem je také o belgického útočníka Laurenta Depoitreho. O sedmadvacetiletého hráče sledují hned dva přední belgické kluby. Jmenovitě jde o FC Bruggy a Anderlecht Brusel. Pokud by Depoitre měl změnit v lednovém přestupovém termínu dres, Porto by za něj mohlo vyinkasovat 6 milionů euro, tedy sumu za kterou v létě tohoto roku do Porta přestoupil z jiného belgického klubu KAA Gent. Depoitre se doposud nedokázal prosadit do základní sestavy draků a na svém kontě má 9 startů a dva vstřelené góly.

V posledních dnech se začalo také skloňovat jmého Héctor Herrera. Šestadvacetiletý mexický záložník si rozhněval proti sobě některé fanoušky FC Porto, když v posledním domácím ligovém duelu, proti Benfice Lisabon, v závěru utkání zbytečně zahrál míč na rohový kop, po kterém se velkému rivalovi z Lisabonu podařilo vyrovnat na konečných 1-1. Herrera byl přitom na trávníku necelých pět minut, když vystřídal Dioga Jotu. V letním přestupovém období byl velmi blízko přestupu do italského Neapole, ale nakonec z toho sešlo. Zájem by mohl mít také jiný italský klub Juventus Turín, ale jeho poslední výkony činovníky asi přiliš nenadchli. Otázkou je také jeho přestupová hodnota a jakou sumu by vlastně mohl případný zájemce o jeho služby nabídnout. Nyní se spíš mluví o přestupové částce okolo dvaceti milionů euro.

Zájem by mohl být i o další hráče FC Porto. Různá média jistě ještě do konce roku přinesou nějakou zajímavou informaci. My rozhodně tyto zprávy budeme i nadále sledovat, ale moudřejší přeci jen budeme až když lednový přestupový trh začne a Porto dostane určité nabídky na stůl.

(zdroj: abola.pt)
10.11.2016 16:31:19
luchogonzalez
hlavní 1.jpg
13100778_1281634158518276_5775512599109392281_n (1).jpg
foto: instagram.com
foto: instagram.com
liga-nos.jpg
156632.jpg
Segunda-Liga-fundo-preto.jpg
taça da liga.jpg
taca-de-portugal-logo-14D632858D-seeklogo.com.gif
16387151_1195516730556321_5600965140158026948_n - kopie.jpg
Madjer čtverec.png
hlavní - kopie (8) - kopie.jpg
hlavní - kopie (2) - kopie.jpg
hlavní 2.jpg
hlavní - kopie (6) - kopie.jpg
stra (3).jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one