Primeira Liga 2016/2017 34.kolo: MOREIRENSE vs. FC PORTO 3-1

Fotbalisté Porta se rozloučili se sezonou 2016/2017 porážkou na hřišti Moreirense. V bráně Porta se v posledním utkání letošní sezony představil José Sá, a i přes dobrý výkon na góly které obdržel nemohl. Obrana Porta v prvním poločase nechala dvakrát za obranou hráče Moreirense a ty nabídnuté šance využili. Nejprve se hlavou prosadil Boateng a druhý gól vstřelil Fréderic Maciel. Porto si v utkání vypracovalo několik šancí, ale bohužel prosadil se pouze Maxi Pereira, který po centru Andrého snížil v 66.minutě na 1-2. V závěru utkání přidal třetí branku domácích Alex Freitas a díky výhře 3-1 si Moreirense zachovalo prvoligovou příslušnost i pro další ročník. Porto o přes porážku skončilo se ztrátou šesti bodů na vedoucí Benfiku druhé.
21.05.2017, Estádio Comendador Joaquim de Almeida Freitas, Moreira de Cónegos.
MOREIRENSE vs. FC PORTO 3-1
Branky: 16.Boateng, 37.Fréderic Maciel, 83.Alex Freitas - 66.Maxi Pereira. Žluté karty: Rebocho, Caué, Boateng, Alex Freitas - Marcano. Rozhodčí: Fábio Veríssimo. Diváci: ?

FC PORTO: José Sá - Maxi Pereira, Felipe, Marcano, Alex Telles, Danilo, André André, Herrera (46.André Silva), Otávio (46.Corona), Francisco Soares (67.Rui Pedro), Brahimi. Trenér: Nuno Espírito Santo.

ZDROJ VIDEA: desporto.sapo.pt