Příprava: FC PORTO vs. OSNABRÜCK 2-1

Fotbalisté Porta mají za sebou první přípravný zápas na německém soustředění. Dnes od 17:00 nastoupili na Stimbergstadionu v Oer-Erkenswicku změřilo síly s třetiligovým německým klubem VfL Osnabrück. I když zápas svěřenci trenéra Nuna Espírita Santa nezačali dobře, a od šesté minuty prohrávali po brance kapitána německého týmu Marca Heidera, ve 34.minutě vyrovnal Marcano, a vítězství draků 2-1 zařídil v 64.minutě André Silva. Základní sestava FC PORTO: José Sá - Maxi Pereira, Felipe, Marcano, Layún, Rúben Neves, Herrera, Josué, André Silva, Aboubakar, Brahimi. (zdroj: fcporto.pt, youtube.com)
Střídaní proběhla až začátkem a během druhého poločasu. Na hřiště se postupně dostali: Chidozie (od 65.minuty), Alex Telles (46), Otávio (65), Corona (46) João Teixeira (46), Hernâni (65), André Silva (46), Reyes (65), Quintero (65), Silvestre Varela (46), a brankář Andrés Fernandéz (46). Na hřiště se nepodívala dvojice Iker Casillas a Martins Indi.

FC Porto bylo v zápase aktivnější a vypracovalo si několik šancí. Po inkasované brance se aktivita hráčů Porta ještě navýšila, ale ani Herrera, Aboubakar, či Brahimi skorovat nedokázali. Až po rohovém kopu se ve 34.minutě hlavičkou prosadil Marcano. Druhý poločas začalo Porto s několika změnami. Na hřiště se dostali také nové posili týmu Alex Telles a João Teixeira. Draci měli více ze hry a řadu příležitostí a jednu z nich využil v 64 nibutě střídající André Silva. Poté Porto pokračovalo v aktivní hře, ale branka už nepadla, ani čtvrt hodiny před koncem, kdy se po faulu na Joãa Teixeiru kopala penalta, ale Hernâni ji neproměnil.

Podívejte se na sestřih z dnešního zápasu.