design7.png

Ricardo Carvalho připomněl jak moc byl v jeho kariéře důležitý Jorge Costa.

foto: instagram.com
foto: instagram.com
Ricardo Carvalho vyhrál v dresu FC Porto třikrát portugalský titul, vyhrál s ním také Evropskou ligu a Champions League. Nyní je mu 38 let a poté co s reprezentací Portugalska vyhrál v létě 2016 mistrovství Evropy ve Francii, rozhodl se ukončit svoji aktivní kariéru a dnes je z něho volný fotbalový agent. Jeho posledním působištěm bylo francouzské Monaco, ve kterém mu na konci minulé sezony skončila smlouva, a ve hře byl také návrat do Porta. Návrat se však nekonal a Carvalho pověsil kopačky na hřebík. Včera večer poskytl pro Porto Canal rozhovor, ve kterém zavzpomínal na své působení v FC Porto.
Ricardo Carvalho se v Portu objevil v roce 1995 to když jako dorostenec přišel do fotbalové akademie draků z malého portugalského klubu Amarante. Po dvou sezonách v juniorech dostal také šanci v A týmu draků. Ale nakonec přeci jen musel Porto na nějaký čas opustit a zamířil na hostování. Postupně přes menší klub Leça, poté Vitórii Setúbal a Alvercu se dostal do podvědomí tehdejšího kouče Porta José Mourinha a stal se jednou z opor základní sestavy A týmu FC Porto. V dresu Porta si připsal dohromady 73 startů, vstřelil v nich tři branky a kromě tří ligových titulů se mohl radovat z vítězství v tehdejším poháru UEFA (dnes Evropská liga), a hned na to z vítězství ve finále Champions League, kde Porto porazilo 3-0 jeho posledního zaměstnavatele AS Monaco. Poté už přestoupil do londýnské Chelsea, následovalo působení v Realu Madrid a poslední tři roky své kariéry strávil v Monaku.

A jak vzpomíná na své působení v FC Porto pod vedením José Mourinha?

"Na začátku mého působení v A týmu mě to trvalo než sem se trochu probudil. Byla tam velká konkurence, ale to se stává v tak velkých klubech. Naštěstí lidé měli se mnou trpělivost a to jak José Mourinho tak Jorge Costa. Když se mě nepovedlo pár zápasů a můj výkon opravdu nebyl stoprocentní, snažil sem se naslouchat, být tichý a snažil sem se zlepšovat a dělat věci lépe. Naštěstí byl se mnou v klubu Jorge Costa, který byl pro mě velmi důležitý v mém růstu. Někdy jsem si myslel že na tom trávníku umřu, ale nenechal mě na holičkách, já si myslel, že jsem na svém limitu, ale on mě v tom nenechal, a pomohl mě." zdůraznil Carvalho jak důležitým článkem byl v jeho kariéře jeho spoluhráč Jorge Costa.

Ricardo Carvalho se také vyjádřil k nynějšímu Portu pod vedením trenéra Nuna Espírita Santa.

"V dnešním týmu Porta vidím mnoho talentovaných hráčů, ale k jejich růstu je potřeba vyhrávat důležité zápasy, ale vidím že hlavně mladší hráči mají velký talent. Nemůžeme srovnávat dnešní tým s týmem z mého času, ale vidím nový tým se spoustu talentovanými hráči, a k růstu jim pomohou jedině vítězství. Pro mě bylo dobré hrát vedle Jorge Costy. Nuno Espírito Santo v té době nemohl hrát, ale už v tehdy měl velkou roli v naší šatně, byl vůdce a to není snadné pro hráče, kteří nehrají. Jeho příchod k týmu byl důležitý. Dnes je to muž na správném místě." okomentoval Ricardo Carvalho svého bývalého spoluhráče a současného trenéra FC Porto.

(zdroj: ojogo.pt)
06.01.2017 13:36:52
luchogonzalez
hlavní 1.jpg
13100778_1281634158518276_5775512599109392281_n (1).jpg
foto: instagram.com
foto: instagram.com
liga-nos.jpg
156632.jpg
Segunda-Liga-fundo-preto.jpg
taça da liga.jpg
taca-de-portugal-logo-14D632858D-seeklogo.com.gif
16387151_1195516730556321_5600965140158026948_n - kopie.jpg
Madjer čtverec.png
hlavní - kopie (8) - kopie.jpg
hlavní - kopie (2) - kopie.jpg
hlavní 2.jpg
hlavní - kopie (6) - kopie.jpg
stra (3).jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one