Taça de Portugal 2015/2016 finále: FC PORTO vs. BRAGA 2-2 penalty: 2-4

Sezona 2015/2016 skončila. Fotbalisté FC Porto, a ani fanoušci tohoto portugalského klubu na tuto sezonu rozhodně nebudou vzpomínat v dobrém. Draci v této sezoně nezískali ani jednu z cenných trofejí. Dnes o tu poslední možnost vyhrát trofej přišli. Ve finále portugalského poháru svěřenci kouče José Peseiry podlehli Sportingu Braga až po penaltovém roztřelu. Utkání skončilo i po prodloužení nerozhodně 2-2.
Zápas na lisabonském Estádio de Honra začala lépe Braga, když se po dvanácti minutách prosadil Rui Fonte. Druhá branka zápasu padla v 58 minutě, když zvýšil vedení Sportingu Braga Josue. Hned za tři minuty však vrátil Porto do hry André Silva. Porto mělo častěji míč na svých kopačkách, ale i přes množství střel, které však většinou letěli mimo branku se gólově nedokázalo prosadit. Až v první minutě nastavení se fanoušci Porta dočkali, a o vyrovnání na 2-2 se postaral svým druhým gólem v zápase André Silva, kterému nahrával Herrera. Prodloužení rozhodnutí nepřineslo a tak přišli na řadu pokutové kopy. Ten první Miguel Layún proměnil. Za Bragu srovnal Santos. Druhá série kopů začala neproměněnou penaltou Herrery. Stojiljkovič se nemýlil a Braga v penaltovém roztřelu vedla. Neves sice třetí penaltu proměnil, ale Hassan opět poslal Bragu do vedení. Čtvrtá série kopů rozhodla. Nejprve svůj pokus neproměnil Maxi Pereira a následně Goiano překonal Heltona a Sporting Braga mohl slavit. FC Porto tak zakončilo velmi neúspěšnou sezonu. Nezbývá nic jiného než doufat, že ta příští bude lepší.

22.05.2016, Estádio de Honra, Lisabon.
FC PORTO vs. SPORTING BRAGA 2-2 penalty: 2-4
Branky: 61 a 90+1. André Silva, 12.Fonte, 58.Josue. Žluté karty: André Silva - Pinto, Marafona, Mauro. Rozhodčí: Artur Soares Dias. Diváci: ?

FC PORTO: Helton - Layún, Marcano, Awaziem (46.Neves), Maxi Pereira, Sérgio Oliveira (74.André André), Danilo, Herrera, Brahimi, Silvestre Varela (79.Aboubakar), André SIlva. Trenér: José Peseiro.