Homepage

Dnes večer od 21:15 je na programu portské derby tzv. The Derby Invicta. Boavista Porto přivítá na svém stadionu FC Porto a bude to již 132 vzájemný souboj těchto dvou velkých rivalů. FC Porto je ve vzájemných zápasech rozhodně úspěšnějším týmem. Draci porazili Boavistu 88 krát, 20 krát se zrodila remíza a 23 krát se radovala Boavista. I dnes večer je FC Porto velkým favoritem a očekává se, že tuhle roli zvládne a opět se přiblíží na rozdíl jednoho bodu na vedoucí Benfiku Lisabon. Poslední vzájemné zápasy naznačují, že drakům proti městskému rivalovi daří z posledních pěti zápasů pokaždé vyhráli. Boavista je momentálně v poklidném středu ligové tabulky, a nutno říci, že z posledních deseti zápasů prohrála pouze dva.
Trenér Nuno Espírito Santo v zítřejším ligovým zápase na hřišti Boavisty Porto, nemůže počítat s mexickým záložníkem Héctorem Herrerou. Šestadvacetiletý kapitán draků si ze středečního utkání Champions League, proti Juventusu Turín odnesl ošklivé poranění nártu, které si podle posledních informací vyžádalo 15 stehů a Herreru čeká minimálně desetidenní pauza. Kromě mexického záložníka bude v zítřejším ligovém zápase chybět také brazilský střední obránce Felipe. Sedmadvacetiletý Felipe obdržel v posledním domácím ligovém vystoupení proti Tondele žlutou kartu a jelikož to byla jeho čtvrtá v řadě, nebude moct proti Boavistě nastoupit. Pro Felipa to byla celkově již osmá žlutá karta v lize. Na jeho místě by se tak podle všeho mohl představit francouzský obránce Willy Boly. Jak je u Nuna Espírita Santa zvykem, nominaci na ligový duel neoznámil. Podle informací má na stadion městského rivala dorazit až deset tisíc příznivců FC Porto.(zdroj: abola.pt)
Ruský prvoligový klub Spartak Moskva získal do svých řad osmnáctiletého útočníka Idrisa Sambú, který naposledy působil v mládežnickém týmu FC Porto U19. Idrisa Sambú, který se narodil v Guiné-Bissau, ale v mládežnických kategoriích reprezentuje Portugalsko, přišel do akademie Porta v roce 2013 z konkurenčního Sportingu Lisabon, a v sezoně 2014/2015 si připsal jeden start v dresu druholigové rezervy, když nastoupil proti Académice Viseu. Idrisu měl v Portu platný kontrakt do konce této sezóny, ale oba kluby se dohodli na přestupu již nyní. Idrisa Sambú podepsal s ruským klubem smlouvu na tři a půl roku. V letošní sezoně odehrál za FC Porto U19 16 utkání a vstřelil v nich 4 góly. (zdroj: ojogo.pt)
Velký úspěch zaznamenalo béčko Porta v letošním ročníku Premier League International Cupu. Ve včerejším čtvrtfinálovém utkání porazilo domácí Manchester United U23 2-0 a postoupilo do semifinále tohoto mezinárodního klubového poháru hráčů do 23 let, který pořádá anglická Premier League. Oba góly draků zaznamenal panamský reprezentant Ismael Diaz. Společně s Portem je v semifinále také Sunderland U23 který si poradil s béčkem španělského Bilbaa. Soupeře se béčko Porta dozví až po odehrání zbývajících zápasů čtvrtfinále, které jsou na programu příští týden. Norwich U23 se utká s Dynamem Záhřeb B a Swansea U23 s Herthou Berlín B. Připomeňme si cestu mladých draků do čtvrtfinále tohoto poháru. V základní skupině nejprve remizovali s Liverpoolem U23 1-1, poté porazili Leicester City U23 2-0 a na závěr vyhráli 3-0 nad béčkem Wolfsburgu.
Včerejší utkání mohlo vypadat úplně jinak, kdyby se po dvou žlutých kartách nemusel klidit ze hřiště obránce Alex Telles. To běžela teprve 27 minuta utkání a hned na to se kouč Nuno Espiríto Santo rozhodl pro střídání, když hřiště musel opustit ofenzivní klenot draků André Silva, který přepustil místo v sestavě obránci Miguelu Layúnovi. Následně kamery ukázali, že toto střídání rozhodně André Silva nenesl lehce, a výraz zklamání byl patrný. Porto se dlouho drželo, i když muselo odolávat nájezdům útočícího Juventusu. Bohužel obrana vydržela pouze do 72 minuty kdy v rozmezí dvou minut dvakrát inkasovala. Jak viděl utkání trenér Porta Nuno Espírito Santo. Podle jeho slov není nic ztraceného, ale bude to nesmírně těžké.
Ve včerejší prvním osmifinálovém duelu Champions League mezi Portem a Juventusem Turín, byl levý obránce draků Alex Telles vyloučený po 27 minutách hry. Během dvou minut totiž viděl dvě žluté karty a oslabil svůj tým. Na sociálních sítích se po utkání čtyřiadvacetiletý brazilský bek omlouval za oslabení svého týmu fanouškům. "Nikdo nebude schopen pochopit mé pocitu v tuto chvíli. Fotbal vám dává, někdy sekundu na to, aby jste se rozhodl, a bohužel některé rozhodnutí jsou špatné. Omlouvám se všem, kteří jsou fanoušky Porta, povzbuzovali nás a přišla nás podpořit. Gratuluji těm bojovníkům, kteří bojovali za naše cíle až do konce. Udělám vše, abych zvrátil ten dnešní obrázek,je to velmi důležitá věc, kterou jsem se tady naučil."
(zdroj: instagram.com)