Homepage

Lednový přestupový termín již dnes ve 23:00 uzavře své dveře. FC Porto v lednu přivedlo pouze brazilského útočníka Francisca Soarese, a zdá se, že další nový hráč se na Estádio do Dragão neobjeví. Někteří hráči se s Portem rozloučili. Záložník Evandro zamířil do anglického Hull City, útočník Silvestre Varela do tureckého Kayserisporu, a na hostování odešel také Adrián López, který bude do konce letošního ročníku hostovat ve španělském Villarrealu. To mluvíme pouze o hráčích, kteří byli na soupisce A týmu. Jedním z nich je také čtyřiadvacetiletý portugalský záložník Sérgio Oliveira, který v letošní sezoně odehrál pouze 55 minut ve dvou zápasech. Trenér Nuno Espírito Santo s ním nepočítá a tak má svolení přestoupit. Poté co nevyšli jednání s anglickým Southamptonem a jedním nejmenovaným řeckým klubem, se nyní o jeho služby zajímá chorvatský klub Dinamo Záhřeb. Pokud by Sérgio Oliveira v tomto přestupovém termínu Porto neopustil, s největší pravděpodobností by nastupoval za rezervní tým draků ve druhé portugalské lize. (zdroj. record.pt)
Fotbalisté FC Porto v 19.kole portugalské ligy vyhráli na hřišti Estorilu 2-1. Výkon svého týmu po zápase zhodnotil trenér Nuno Espírito Santo. "Jsem spokojený s výsledkem a hrdý že jsme získali tři body proti tak obtížnému soupeři, jakým je pro nás Estoril. Estoril velmi dobře bojoval, jeho hráči hráli velmi dobře ve středu pole, a snažili se nabourávat náš styl, ale i přesto všechno jsme si vypracovali několik příležitostí a pustili jsme je jen ke třem střelám. Jsem rád za to jak naši hráči hráli. Chtěli jsme tento zápas vyhrát a to bylo pro naše konečné vítězství zásadní. Podařilo se nám opět stáhnout náskok na první místo tabulky, uvidíme co se stane dál, ale stále ještě nejsme tam, kde chceme být. Cítili jsme podporu našich fanoušků, kteří cestovali za našim týmem 300 kilometrů, aby mohli být s námi, a my jsme rádi, že jsme jim to splatili vítězstvím." (zdroj: fcporto.pt)
Dnes od 19:15 čeká fotbalisty FC Porto zápas 19.kola portugalské ligy, na hřišti šestnáctého Estorilu. FC Porto s tímto soupeřem již patnáct krát po sobě neprohrálo. Estoril však ve čtyřech případech dokázal s draky urvat alespoň bod. Naposledy se tak stalo 9.listopadu 2014, kdy se zrodila na Estádio António Coimbra da Mota, remíza 2-2. FC Porto v tomto utkání dokonce prohrávala 2-1 a remízu zachránil až ve čtvrté minutě nastaveného času Óliver Torres. Poslední měření sil těchto soupeřů, se odehrálo 20.srpna 2016, ve druhém kole portugalské ligy, a FC Porto na domácím Estádio do Dragão vyhrálo díky gólu šest minut před koncem 1-0. Branku vstřelil André Silva.
Portugalský reprezentační záložník Danilo Pereira prodloužil v Portu smlouvu do června 2022. V nové smlouvě je také zakotvena výkupní klauzule na 60 milionů euro. "Danilo Pereira prodloužil smlouvu do konce sezony 2021/2022, což znamená, že stávající kontrakt, který by skončil v červnu 2019 prodloužil o tři roky. Ve smlouvě je také stanovená výkupní klauzule, která činní 60.milionů euro. Nová smlouva, vstoupila v platnost 1.ledna 2017." stojí v oficiálním prohlášení klubu FC Porto. Pětadvacetiletý Danilo Pereira přišel do Porta v létě 2015 z Maritíma, a doposud za něj odehrál 71 zápasů a vstřelil v nich 8 branek. (zdroj: abola.pt)
Bývalý útočník FC Porto, Benni McCarthy, v rozhovoru pro rádio TSF zavzpomínal na časy kdy se svým bývalým spoluhráčem a nyní hlavním trenérem FC Porto Nuno Espíritem Santem, sdílel šatnu. "Nuno byl jedním z nejvýznamnějších hráčů FC Porto. Vzpomínám si velmi dobře, že občas jsme se necítili velmi dobře, byli jsme nervozní ze hry, a vypadalo to na hrozný den a Nuno tam byl vždy, aby nám pomohl překonat tento pocit. Byl jsem velmi šťastný, když byl jmenován trenérem FC Porto. V lize se může stát cokoliv. Benfica ještě může ztratit nějaké body, a FC Porto může bojovat až do konce." řekl Jihoafričan, pro kterého není problém vyjádřit se také k prezidentovi klubu FC Porto. "Pinto da Costa, je nejlepší prezident na světě. Nikdy jsem neviděl člověka, který by tak miloval svůj klub jako on. Pinto da Costa má modrobílou krev, a je to muž s velkým respektem." (zdroj: abola.pt)
Ofenzivní záložník Yacine Brahimi se včera večer připojil k tréninku fotbalistů FC Porto. Reprezentant Alžírska, v uplynulých dnech týmu kouče Nuna Espírita Santa chyběl z důvodů reprezentačních povinností na Africkém poháru národů. Bohužel jak pro něho tak pro celé Alžírsko turnaj příliš úspěšný nebyl. Alžírsko ve skupině B zaznamenalo ze tří zápasů pouze dvě remízy a jednu porážku a v tabulce své skupiny skončilo se dvěma body na třetí příčce. Postup do vyřazovací části si vybojovali týmy Senegalu a Tuniska. Na čtvrté pozici skončilo Zimbabwe. Yacine Brahimi zasáhl na turnaji do všech tří utkání. Proti Zimbabwe (2-2) a Senegalu (2-2) odehrál plný počet minut a proti Tunisku (1-2) hrál do 74.minuty. Branku se mu vstřelit nepodařilo. (zdroj: abola.pt)