Primeira Liga 2016/2017 1.kolo: RIO AVE FC vs. FC PORTO 1-3

FC Porto má za sebou úspěšný vstup do nového ročníku portugalské ligy. V prvním kole na hřišti Rio Ave sice svěřenci kouče Nuna Espírita Santa prohrávali 1-0, ale zápas dokázali otočit a nakonec zvítězit v poměru 1-3. Úvod zápasu byl z obou stran opatrný. První střelecký pokus měli na svědomí domácí hráči. Konkrétně kapitán Rio Ave Tarantini napřáhl zhruba dvaceti metrů, ale střela našla připraveného Ikera Casillase, který míč bez větších problémů chytil. Poté zahrozilo Porto, ale střelecký pokus z hranice pokutového území v podání pravého obránce Maxi Pereiry postrádal přesnost a ani neohrozil branku domácích.
Ve 22 minutě zápasu fauloval na hranici pokutového území Porta Alex Telles pronikajícího Heldona a uviděl žlutou kartu. Z následného přímého kopu, trefil Heldon pouze boční síť branky. Na druhé straně zahrozil hlavičkou, po centru Herrery, André Silva, ale našel pouze náruč gólmana Cássia. Porto mělo více ze hry, ale kromě dalekonostného pokusu Herrery si žádnou šanci nevypracovalo. A tak přišla 36 minuta a rohový kop domácích. Ten rozehrál výborně hrající Heldon, a v pokutovém území se mezi obránci Porta, dokázal hlavou prosadit Marcelo, když poslal míč k levé tyči a poslal Rio Ave do vedení 1-0. Z vedení se však domácí tým dlouho neradoval. Ve čtyřicáté minutě přišel do pokutového území domácích centr o který se postaral Alex Telles, hlavičkou míč posunul André Silva za sebe na Jesúsa Coronu a ten vyrovnal na 1-1. O dvě minuty později našel nádherným pasem Danilo Pereira, nabíhajícího André Silvu, a ten křižnou střelou orazítkoval tyč domácí branky. Oba týmy tak šli za stavu 1-1 do šaten.
Ve druhém poločase se po šesti minutách hry nádherně z 22 metrů trefil Herrera. Po přihrávce Otávia si popotáhl míč a vymetl pravý roh domácí branky. Byl to opravdu nádherný fotbalový moment a Porto tak v 51.minutě zápasu šlo do vedení 2-1. Domácí se sice poté snažili o vyrovnání, ale s pokusem Pedrinha si Iker Casillas poradil. V 57.minutě přišel nepříjemný moment pro domácí. Marcelo v pokutovém území stáhl pronikajícího Otávia, a hlavní rozhodčí Fábio Verrisímo nařídil pokutový kop, a udělil domácímu obránci červenou kartu, protože byl posledním bránícím hráčem. K pokutovému kopu se postavil nejlepší střelec letní přípravy Porta André Silva, ale jeho pokus Cássio vystihl, míč se však odrazil opět k André Silvovi a portugalský útočník poslal míč do sítě. Porto tak v 60 minutě zápasu zvýšilo své vedení na 3-1. Na začátku 65 minuty však i hostující tým dohrával v deseti. Po souboji u postranního praporku, na půlce Porta, nešťastně zasáhl Alex Telles rukou v zápase velice aktivního Heldona, a dostal druhou žlutou kartu v zápase. Pro třiadvacetiletého brazilského obránce Porta tak premiéra v portugalské lize,krapek zhořkla. V posledních deseti minutách se domácí snažili ještě něco ze zápasem udělat, ale více než na střely z dálky, se kterýma si Iker Casillas, poradil, se nezmohli. Porto tak pod koučem Nuno Espíritem Santem vstoupilo do nového ročníku portugalské ligy vítězstvím 3-1 na hřišti Rio Ave. Dalším soupeřem draků, v portugalské lize, bude příští neděli Estoril Praia, který Porto přivítá na domácím stadionu.
12.08.2016, Estádio do Rio Ave FC, Vila do Conde.
RIO AVE FC vs. FC PORTO 1-3
Branky: 36. Marcelo – 40. Corona, 52. Herrera, 60. André Silva. Žluté karty: Wakaso, Tarantini – Alex Telles, Felipe. Červené karty: 58.Marcelo - 65. Alex Telles. Rozhodčí: Fábio Veríssimo (Leiria). Diváci: ?

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 6:8. Střely mimo: 6:4. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 9:17.

RIO AVE FC: Cássio – Eliseu Cassamá, Marcelo, Roderick, Pedrinho – Wakaso – Pedro Moreira (56. Ronan), Rúben Ribeiro (76. Novais), Tarantini, Héldon (73. Yazalde) – Gil Dias. Trenér: Capucho.
Náhradníci: Rui Vieira – Krovinović, Vilas Boas, Ronan, Joao Novais, Leandrinho, Yazalde.

FC PORTO: Casillas – Pereira, Felipe, Ivan Marcano, Alex Telles – Herrera. Danilo Pereira, André – Jesús Corona (82. Adrián), André Silva (78. Depoitre), Otavinho (68. Layún). Trenér: Nuno Espírito Santo.
Náhradníci: José Sá – Rúben Neves, Silvestre Varela, Depoitre, Adrián, Evandro, Layún.