Primeira Liga 2016/2017 10.kolo: FC PORTO vs. BENFICA LISABON 1-1

Je až neuvěřitelné jak dokáže být fotbal krutý. Fotbalisté FC Porto ve 235 portugalském O Clássico bylo lepším týmem a v 50 minutě zápasu se ujali vedení, když se na levé straně pokutového území dokázal prosadit Diogo Jota, když střelou z úhlu překonal brankáře Benfiky Edersona. Draci poté mohli několikrát své vedení navýšit a dokonce ještě v devadesáté minutě zápasu to vypadalo že se budou radovat ze zisku tří bodů. Bohužel ve druhé minutě nastavení přišel trest. Benfica rozehrála z levé strany na krátko rohový kop, a centrovaný míč z kopačky Horny poslal hlavičkou do sítě obránce Lisandro Lopéz.
Od prvních minut bylo FC Porto aktivnějším týmem a bylo otázkou času kdy se dostane do první vážnější šance. Ta přišla po necelých patnácti minutách hry. Diogo Jota poslal z levé strany střílenou přihrávku na hranici malého vápna ale Corona skluzem míč nezasáhl a brankář hostů Ederson s pomocí obránců míč odvrátil do bezpečí. V 17.minutě musela Benfica Lisabon střídat dlouholetou oporu zadních řad. Kvůli zranění musel hřiště opustit Luisão a místo něj přišel na hřiště Lisandro Lopéz, pokud vám toto jméno něco říká, ano útočník Lisandro Lopéz se před lety proháněl v dresu FC Porto, ale s obráncem Benfiky je to pouze shoda jmen. Ve 22.minutě dal o sobě vědět nejlepší střelec Porta André Silva. Po nepovedeném odkopu jednoho z obránců Benfiky se na hranici pokutového území dostal ke střele z voleje, ale míč poslal jen několik centimetrů vedle pravé tyče. O dvě minuty později měl velkou příležitost otevřít skóre Corona, když se dostal do pokutového území za obranu, ale trefil pouze vybíhajícího brankáře Edersona. Na začátku třicáté minuty měl další příležitost Diogo Jota, Benfice nezafungovala správně ofsajdová past, a tak mohl devatenáctiletý ofenzivní záložník zakončit, ale s jeho pokusem si Ederson poradil a míč vyrazil. Benfika zahrozila až v závěru prvního poločasu a to také díky přispění obránce Porta Felipeho. Po rohovém kopu hlavičkoval hostující Lindelöf, a míč tečoval Felipe, naštěstí pro Porto, míč se otřel o levou tyč branky. Do šaten se tak šlo za stavu 0-0.
Druhý poločas začal ve stejném duchu jako ten první. Po čtyřech minutách hry dostal brankář Benfiky Ederson za zdržování hry žlutou kartu, ale hned o minutu později již lovil míč ze své sítě. To se prosadil Diogo Jota, když zpracoval kolmou přihrávku na levé straně, a střelou z úhlu poslal Porto do vedení 1-0. Benfica se poté snažila něco vymyslet a po hodině hry se dostal ke střele z hranice pokutového území Samaris, a dobře mířený pokus, který letěl pod břevno domácí branky, vytáhl Casillas fantastickým zákrokem nad branku. V 67.minutě mělo FC Porto výhodu přímého kopu. Alex Telles se ujal exekuce kopu, a nemířil špatně. Míč poslal přes zeď k pravé tyči, ale brankář Ederson ho vyrazil na rohový kop. Tři minuty před koncem utkání se rozhodl trenér Porta Nuno Espiríto Santo pro další ze střídání. Místo střelce vedoucí branky Dioga Joty, přišel na hřiště Héctor Herrera. Ve druhé minutě nastavení se právě Herrera postaral o to, že Benfica měla výhodu rohového kopu z levé strany. Rohový kop byl rozehraný na krátko, střídající Horta našel v pokutovém území na hranici malého vápna Lisandra Lópéze a ten poslal míč hlavičkou za záda Ikera Casillase. Porto si bylo v utkání lepší týmem, ale v závěru utkání přišel velký šok. Benfica Lisabon si tak udržela na čele tabulky na Porto pětibodový náskok. FC Porto po remíze zůstává díky lepšímu skóre na druhé příčce. Spolu s ním však 21 bodů má také Sporting Lisabon.
06.11.2016, Estádio do Dragão, Porto.
FC PORTO vs. BENFICA LISABON 1-1
Branky: 50.Diogo Jota - 90+2. Lisandro López. Žluté karty: Corona - Ederson, Pizzi, Samaris. Rozhodčí: Artut Soares Dias. Diváci: ?
Držení míče: 51 % - 49 %, Střely na branku: 8-3. Střely mimo: 9-9. Rohy: 7-9. Ofsajdy: 4-0. Fauly: 13-15.

FC PORTO: Casillas – Maxi Pereira, Ivan Marcano, Felipe, Alex Telles, Danilo Pereira, Otávio, Óliver Torres (76. Miguel Layún), Jesus Corona (66. Ruben Neves), André Silva, Diogo Jota (87. Héctor Herrera). Trenér: Nuno Espiríto Santo.

BENFICA LISABON: Ederson – Semedo, Luisão (17.Lisandro López), Lindelöf, Eliseu, Samaris – Salvio (73.Jiménez), Pizzi, Cervi (59.Horta), Guedes, Mitroglou. Trenér: Rui Vitória.