Primeira Liga 2016/2017 13.kolo: FEIRENSE vs. FC PORTO 0-4

Ve třináctém kole portugalské ligy navázalo fotbalisté na poslední vystoupení v Champions League. Poté co ve středu nadělili pět branek do sítě anglického Leicesteru City, nyní se drakům podařilo hned čtyřikrát skórovat na hřišti Feirense. Domácí Feirense dohrával už od třetí minuty utkání v deseti, to když po faulu na André Silvu v pokutovém území dostal červenou kartu Ícaro. Následně dali draci vedoucí branku a ještě tři přidali. Porto v zápase bylo lepším týmem, ale i přes hru v oslavení dokázali domácí hráči dvakrát trefit konstrukci brány. Naštěstí Iker Casillas branku nedostal a Porto si tak odvezlo zaslouženě tři body.
Samotný zápas začal pro FC Porto výborně. Po necelých třech minutách hry byl v pokutovém území zatažen André Silva, a rozhodčí Luís Ferreira nařídil jak pokutový kop, tak udělil domácímu obránci Ícarovi červenou kartu. Pokutový kop proměnil André Silva a poslal draky do vedení. Po 13 minutách hry si domácí celek připsal první střelecký pokus. Z dálky napřáhl Kakula, míč z jeho kopačky letěl snad půl metru od levé tyče. O čtyři minuty později se pokoušel z dálky ohrozit branku Porta Tiago Silva, a nechybělo moc aby míč skončil v síti. Naštěstí pro Porto byla proti levá tyč. Ve 33.minutě utkání Maxi Pereira hodil z prvé strany dlouhý aut do pokutového území. V pokutovém území doputoval až na kopačku Brahimiho a alžírský útočník si s ním už dokázal poradit a z hranice malého vápna ho poslal k pravé tyči domácí branky. Po prvním poločase tak vedlo Porto na hřišti Feirense 2-0. Druhý poločas začal podobně jak ten první. Tentokrát aktivní hráči Porta vybojovali rohový kop. Ten z levé strany rozehrál Brahimi, k míči se dostal v pokutovém území Felipe, hlavou prodloužil na vzdálenější tyč, kde stál jeho parťák z obrany Marcáno, a ten hlavou poslal míč do sítě. Porto pokračovalo v dobývání domácí branky. 56.minutě se ke střeleckému pokusu dostal Diogo Jota, ale míč mířící k pravé tyči domácí brankář Vaná vytáhl na roh. O deset minut později to bylo již 4-0. to když se k centru z levé strany dostal Alex Telles, a krásně posadil míč na hlavu nabíhajícího André Silvu. Porto kontrolovalo hru, ale další vyložené gólové šance nepřicházeli. Pět minut před koncem se ke střeleckému pokusu z hranice pokutového území dostal Danilo Pereira, ale jeho technická střela postrádala přesnost a skočila vedle pravé tyče. Následně se do šance dostal Diogo Jota, ale s jeho slabou střelou si brankář Vaná poradil. Dvě minuty před koncem se domácí přeci jen mohli dočkat alespoň gólu. To když střídající Platiny dostal míč na hranici malého pokutového území, a proti němu stál pouze Iker Casillas. Bohužel jeho pokus z první skončil pouze na břevně. Ve druhé minutě nastavení se ještě dostal k zakončení Herrera, ale trefil pouze boční sít, a tak utkání skončilo vítězstvím Porta v poměru 4-0.

11.12.2016, Estádio Marcolino Castro.
FEIRENSE vs. FC PORTO 0-4
Branky: 4 z penalty a 66..André Silva, 33.Brahimi, 51.Marcano, Žluté karty: Alex Kakuba, Ricardo Dias. Červená karta: 3.Ícaro (Feirense). Rozhodčí: Luís Ferreira. Diváci: 4635

FC PORTO: Iker Casillas - Maxi Pereira, Felipe, Marcano, Alex Telles, Danilo Pereira, Óliver Torres (65.André André), Brahimi, Corona (57.Herrera), Diogo Jota, André Silva (70.Rui Pedro). Trenér: Nuno Espírito Santo.

Zdroj videa: sapo.desporto.pt