Primeira Liga 2016/2017 14.kolo: FC PORTO vs. CHAVES 1-0

V pondělním dohrávaném utkání 14.kola portugalské ligy přivítali fotbalisté FC Porto Chaves. Hostující celek se po dvanácti minutách hry dostal do vedení, když se i díky teči Danila Pereiry prosadil Rafael Lopes. Po inkasované brance se fotbalisté Porta snažili o vyrovnání, ale i přes několik gólových šancí vyrovnání nepřicházelo. Až přišla 72.minuta zápasu a po centru Alexe Tellese se hlavou prosadil střídající Depoitre. O pět minut později se krásnou střelou z dálky prosadil Danilo a tak se Porto nakonec mohlo radovat ze zisku tří bodů, za výhru 2-1.
Trenér Porta Nuno Espiríto Santo nemohl nasadit do utkání s Chavesem zraněnou dvojici Otávio, Layún. Místo prvního jmenovaného tak opět nastoupil alžírský reprezentant Brahimi a na místo Miguela Layúna se postavil Maxi Pereira. Porto se hned od úvodu tlačilo do zakončení, a hned po třech minutách hry se k tomu odhodlal Brahihi jeho střela však o několik čísel minula pravou tyč hostující branky. Hosté tak vytěžili z minima maximum. O první nebezpečnou střelu fotbalistů z Chavesu se postaral Rafael Lopes, když poblíž pokutového území vystřelil a míč tečoval Danilo Pereira a ten skončil za zády Ikera Casillase a hosté se tak dostali do překvapivého vedení již po necelých dvanácti minutách hry. O čtyři minuty později našel centrem Maxi Pereira André Silvu, a ten hlavou poslal míč do náruče brankáře Felipeho. Ve 23.minutě opět zahrozili hosté. To když se po rozehraní přímého kopu dostal k hlavičce Leandro Freire, naštestí Iker Casillas byl připraven a pokus vyrazil. Porto bylo jakoby opařené poté co dostalo branku a do dalších šancí se nedostívalo. Zato hosté byli mnohem nebezpečnější.Ve 38 minutě opět zahrozili. Tentokrát se z hranice pokutového území dostal k zakončení Braga, ale Casillas svůj tým podržel a míč vyrazil. Fotbalisté Porta sice obléhali branku hostů, ale nic z toho nebylo a fotbalisté Chavesu vyráželi do nebezpečných protiútoků. Jeden z nich na začátku 41 minuty zakončil nepřesnou střelou nad opět Braga. První poločas tak skončil za stavu 0-1.

Na začátku druhého poločasu centroval do pokutového území z levé strany Brahimi, a po kontaktu s jedním z hostujících obránců se ocitl na trávníku André Silva, ale rozhodčí Vasco Santos zůstal v klidu a penaltu neodpískal. V 52.minutě přišel centr z druhé strany, Felipe posunul míč hlavou na André Silvu a ten poslal hlavičkou míč do sítě. Radost z vyrovnání však trvala pouze pár vteřin, rozhodčí totiž odpískali ofsajd. Hráči Porta se i nadále tlačili před branku a několikrát zahrozili. Bohužel pokusy Andrého Silvy, Jesuse Corony však brankou neskončili. V 53.měl na hlavě vyrovnání aktivní André Silva, to když se po centru Maxi Pereiry dostal hlavičce, ale míč směřující k pravé tyči brankář Felipe chytil. Po hodině hry o sobě dali opět vědět hosté to když se střelou z dálky snažil prosadit Perdigão, ale naštěstí Iker Casillas byl pozorný a střelu zneškodnil. Na druhé straně měl v 62.minutě blízko k vyrovnání nejprve Brahimi, který střelou z přímého kopu poslal do rukavic Felipeho a o další dvě minuty později měl příležitost André Silva to když Maxi Pereira z levé strany poslal krásný centr za obranu a mladý portugalský reprezentant mířil hlavičkou k levé tyči, k jeho smůle však hostující brankář Felipe opět předvedl skvělý zákrok a míč vytáhl. V 70.minutě se po přihráhce Felipeho dostal k zakončení Brahimi, míč však poslal vedle levé tyče. V 72.minutě zápasu se konečně mohlo přes 35 tisíc fanoušku na Estádio do Dragao radovat. Z levé strany do pokutového území nacentroval Alex Telles a střídající Depoitre poslal hlavičkou míč do sítě. A o dalších pět minut už domácí draci vedli. To se z dobrých pětadvaceti metrů opřel do míče Danilo Pereira, a poslal míč k levé tyči. Porto se tak v třináct minut před koncem ujalo vedení 2-1. V nastaveném čase ještě udělil hlavní rozhodčí Vasco Santos červenou kartu hostujícímu Patrãoovi, který ve středovém kruhy kopl do Danila. Porto si už tak výhru vzít nedalo a připsalo si do tabulky důležité tři body.
19.12.2016. Estádio do Dragão, Porto.
FC PORTO vs. CHAVES 2-1
Branky: 72.Depoitre, 77.Danilo - 12.Rafael Lopes. Žluté karty: Casillas, Marcano, Telles, José Sá (na lavičce) - Leandro Freire, Perdigão, Fall. Červená karta: 90+3. Patrão (Chaves). Rozhodčí: Vasco Santos. Diváci: 35 210.

FC PORTO: Iker Casillas, Maxi Pereira, Felipe, Marcano, Alex Telles, Corona, Danilo Pereira, Óliver Torres (82.Rúben Neves), Brahimi (85.João Teixeira), Diogo Jota (64.Depoitre), André Silva. Trenér: Nuno Espírito Santo.

zdroj videa: desporto.sapo.pt