Primeira Liga 2016/2017 16.kolo: FC PAÇOS DE FERREIRA vs. FC PORTO 0-0

Kdyby se hrálo na držení míče, nebo na počet rohových kopů, slavili by fotbalisté FC Porto v 16.kole portugalské ligy na hřišti Paços Ferreira vítězství. Ve fotbale však o výhře rozhoduje počet vstřelených branek. Bohužel i když svěřenci kouče Nuna Espírita Santa byli po celou dobu utkání lepším týmem, gól se jim i přes některé šance, vstřelit nepodařilo. Domácí se do šancí příliš nedostávali a hodně je podržel brankář Rafael Defendi. Nakonec se v zrodila bezbranková remíza. Vzhledem k tomu, že Benfica Lisabon uspěla na hřišti Guimarães, tak draci již ztrácí na vedoucí celek portugalské ligy šest bodů.
První střelecký pokus v utkání měli domácí fotbalisté. Po špatné rozehrávce se ke střele z dálky dostal Valente, ale naštěstí trefil pouze Marcana a domácí kopali roh, po kterém se nic důležitého před brankou Porta nestalo. Ve 12.minutě zápasu se dostal na levé straně za obranu Herrera, nacentroval míč na nabíhajícího André Silvu, ale mladý útočník poslal míč vedle levé tyče. Poté se dvakrát dostal ke slovu Óliver Torres. V obou případech však jeho střely skončili mimo branku. V 27.minutě o sobě dal vědět také Rúben Neves, ale jeho pokus skončil několik čísel vedle levé tyče. O minutu později byl na trávníku ošetřovaný Alex Telles, který si po souboji s Valentem odnesl zranění na nose. Ve 33 minutě se k zakončení po nahrávce Corony dostal aktivní Óliver Torres, ale s jeho pokusem si domácí brankář Rafael Defendi poradil. Ve 36 minutě se dostával do šance Diogo Jota, ale hru velmi dobře přečetl brankář Defendi, který včas vyběhl a jeho pokus pravou nohou vyrazil. První poločas tak skončil 0-0.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí. Ve 49 minutě se k hlavičce v pokutovém území dostal Welthon, naštěstí míč poslal vedle levé tyče. O dvě minuty později se z dálky opřel do míče Óliver Torres, ale ten letěl vedle pravé tyče. V 53.minutě měli domácí možnost přímého kopu, ale Welthon, poslal míč vysoko nad. V 63.minutě se před brankou domácích po přihrávce Joty objevil André Silva, míč z jeho kopačky však domácí brankář Defendi vytáhl na rohový kop. Porto se snažilo o vstřelené branky, ale neúspěšně. V 86.minutě se do zakončení dostal střídající Rui Pedro, ale domácí brankář byl opět připravený. Ve čtvrté minutě nastavení našel centrem Varela hlavičkujícího Ruie Pedra, mladý útočník Porta však zamířil pouze do připraveného Defendiho. Zápas tak skončil dělbou bodů.

07.01.2017, Estadio Capital Do Móvel. P.Ferreira
FC PAÇOS DE FERREIRA vs. FC PORTO 0-0
Žluté karty: Marco Baixinho, Pedrinho, Ricardo Valente, Barnes, André Leal - Alex Telles, Rúben Neves, André Silva. Rozhodčí: Artur Soares Dias. Diváci: ?

FC PORTO: Iker Casillas - Maxi Pereira, Felipe, Marcano, Alex Telles, Rúben Neves, Corona (87.Silvestre Varela), Óliver Torres (78.João Teixeira), Herrera, André Silva, Diogo Jota (66.Rui Pedro). Trenér: Nuno Espírito Santo.

ZDROJ VIDEA: desporto.sapo.pt