Primeira Liga 2016/2017 17.kolo: FC PORTO vs. MOREIRENSE 3-0

Fotbalisté FC Porto v 17.kole portugalské ligy potvrdili roli favorita a zvítězili nad Moreirense 3-0. Domácí celek měl v zápase řadu střeleckých pokusů, ale většina z nich mířila nad nebo vedle branky. Naštěstí se po půl hodině hry prosadil Óliver Torres, a v závěru prvního poločasu André Silva. Hosté poté dohrávali v deseti, když na konci prvního poločasu dostal zbytečnou druhou žlutou kartu Geraldo. Po hodině hry se navíc po rohovém kopu prosadil Marcano, a poté už Porto kontrolovalo hru a zaslouženě si připsalo důležité tři body. Portu po půlce soutěže patří se ziskem 38 bodů druhá příčka a na vedoucí Benfiku Lisabon ztrácí čtyři body.
Hned úvod zápasu nabídl dvě zajímavé šance na obou stranách. Ve druhé minutě po centru Herrery hlavičkoval vedle pravé tyče Corona. Na druhé straně musel poprvé zakročit také Iker Casillas, a to když vyrazil míč po střele Podenceho. Ve 14.minutě poslal do pokutového území centr Corona, ale na hranici pokutového území se marně natahoval k hlavičce Marcano. V 16.minutě se pokusil z dálky ohrozit branku hostů Danilo Pereira, střela mu však nesedla a skončila vysoko nad. V 19.minutě musel zasahovat brankář Makaridze po nepříjemném centru z kopačky Joty, míč se zatočil přímo na bránu a hostující brankář ho musel vyrazit na roh. Následné rohové kopy však žádné velké ohrožení nepřinesli. Ve 24.minutě poslal po dlouhém autu, hlavičkou míč nad branku Danilo Pereira. Ve 29.minutě po faulu na Ólivera Torrese viděl žlutou kartu Geraldes. Následný přímý kop Tellese gólman Makaridze vyrazil, následně se ho však zmocnil na levé straně Marcano, a poslal ho zpět do pokutového území a Óliver Torres ho střelou z první poslal k levé tyči a poslal svůj tým do vedení 1-0. Ve 35.minutě se snažil vysunout André Silvu Corona, míč však byl dlouhý a skončil v zámezí. Ve 38.minutě byl na pravé straně v blízkosti pokutového území faulován Maxi Pereira, a následný přímý kop chytře kroutil do branky Telles, ale obránci hostů ho odvrátili na roh. Ve 40.minutě dostal za faul na Dramého žlutou kartu Felipe. Z následného přímého kopu hosté nic nevytěžili, naopak míče se zmocnil Diogo Jota vyvezl ho až na hranici pokutového území Moreirense, přihrál míč na Coronu, ten vystřelil k levé tyči, brankář Makaridze míč stačil vyrazit na hranici malého pokutového území, kde stál André Silva, a ten ho poslal hlavou do sítě. Ve 42.minutě se tak Porto ujalo vedení 2-0. V závěru prvního poločasu musel po druhé žluté kartě opustit hřiště Geraldes. Danilo Pereira se snažil založit další útok draků, ale byl v půlce hřiště zatažen a hlavní rozhodčí zápasu Verissimo, mu po druhé žluté ukázal červenou.
Druhý poločas začalo FC Porto aktivně. Střelecké pokusy Herrery a André Silvy však byli nepřesné a stejně zakončoval Diogo Jota. V 57.minutě poslal Corona míč na André Silvu, ten však na brankáře Makaridzeho nevyzrál a následně poslal míč vedle branky. O minutu později se opět ocitl v šanci André Silva, ale opět skvělým zákrokem zasáhl Makaridze. V 59.minutě to zkoušel Herrera, míč však poslal nad branku. V 62.minutě zahrával rohový kop Alex Telles a v pokutovém území našel Marcana, který hlavičkou poslal míč mezi nohama brankáře Makaridzeho do sítě. Porto vedlo 3-0. V 69.minutě zápasu se na hřiště podíval navrátilec z hostování Kelvin, když vystřídal velmi dobře hrajícího Coronu, který si následně na lavičce náhradníku ledoval koleno. Na trávník přišel také André André, který nahradil Ólivera Torrese. A byl to právě André André, který se dvakrát dostal k zakončení. Nejprve střílel z hranice pokutového území nad, branku to běžela 72.minuta, a o dvě minuty se opět dostal k zakončení, tentokrát ho přihrávkou v pokutovém území našel Diogo Jota, bohužel i jeho další pokus letěl nad branku. Porto kontrolovalo hru a nepouštělo hostující tým k ničemu. Nakonec se na hřišti objevil také Rui Pedro, další gól však už nepadl a tak si FC Porto po vítězství 3-0 připsalo důležité tři body.

15.01.2017, Estádio Do Dragão, Porto.
FC PORTO vs. MOREIRENSE 3-0
Branky: 30.Óliver Torres, 42.André Silva, 62.Marcano. Žluté karty: Felipe - Geraldes, Drame. Červená karta: 45.Geraldes (Moreirense). Rozhodčí: Veríssimo. Diváci: 32 230. Držení míče: 71 % : 29 %, Střely na branku: 11:1. Střely mimo: 14:2. Rohy: 11:3. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 19:16.

FC PORTO: Iker Casillas – Maxi Pereira, Felipe, Marcano, Alex Telles – Héctor Herrera, Danilo Pereira, Óliver Torres (69. André André), Jesús Corona (69. Kelvin), André Silva, Diogo Jota (78. Rui Pedro). Trenér: Nuno Espírito Santo.

ZDROJ VIDEA: desporto.sapo.pt