Primeira Liga 2016/2017 18.kolo: FC PORTO vs. RIO AVE 4-2

V 18.kole portugalské ligy si fotbalisté FC Porto připsali povinné tři body, když na domácím stadionu porazili Rio Ave 4-2. O vítězství draků rozhodli hlavně dobře zahrané standardní situace. Velmi dobrý výkon podal opět levý obránce Alex Telles, který se podílel hned na třech branách. Jedinou branku, která nepadla po standardní situaci zařídil dvě minuty před koncem, střídající Rui Pedro. Zápas Porto sice začalo dobře, když se prosadil Felipe, do poločasu však hosté i díky chybě Casillase vyrovnali, a čtyři minuty po začátku druhé půle proměnil penaltu Roderick a Rio Ave vedlo 1-2. Naštěstí v 55 minutě vyrovnal Marcano, a po půl hodině hry otočil výsledek Danilo Pereira.
21.01.2017, Estádio do Dragão, Porto.
FC PORTO vs. RIO AVE 4-2
Branky: 18.Felipe, 55.Marcano, 62.Danilo Pereira, 88.Rui Pedro - 35.Guedes, 49.Roderick. Žluté karty: Layún, Telles - Cassamá. Rozhodčí: Jorge Sousa. Diváci: 43 328.

FC PORTO: Iker Casillas - Iván Marcano, Miguel Layún (56. Rui Sousa), Alex Telles, Felipe, Héctor Herrera, Danilo Pereira, Óliver Torres (82. João Carlos), Diogo Jota, Jesús Manuel Corona (46. André André), André Silva. Trenér: Nuno Espírito Santo.

RIO AVE: Cássio - Pedrinho (21. Bruno Teles), Marcelo, Roderick Miranda, Eliseu Cassamá, Rubén Ribeiro (65. Filip Krovinović), Tarantini, Filipe Augusto, Hélder Guedes, Héldon (79. Ronan), Gil Dias. Trenér: Luís Castro.

ZDROJ VIDEA: desporto.sapo.pt