Primeira Liga 2016/2017 19.kolo: ESTORIL vs. FC PORTO 1-2

Fotbalisté FC Porto v zápase 19.kola portugalské ligy na trávníku Estorilu potvrdili roli favorita a po vítězství 2-1 si odvezli všechny tři body. Samotné utkání však pro svěřence kouče Nuna Espírita Santa jednoduché nebylo. Úvod utkání patřil spíše domácímu týmu, který vstoupil do zápasu velice aktivně, a hráči Porta se jen stěží dostávali do hry. V prvním poločase nebylo ani příliš gólových šancí. Ve druhém poločase Porto na Estoril vlétlo, ale dlouho ne a ne se prosadit. V 71.minutě sice skončil míč v síti domácích, ale gól nebyl uznán z důvodu ofsajdu. Sedm minut před koncem byl však faulován v pokutovém území André Silva a následnou penaltu bezpečně proměnil. V nastavení se ještě prosadil střídající Jesús Corona, a i když hned na to snížil na 1-2 Dankler, Porto o vítězství už nepřišlo.
28.11.2017, Estádio António Coimbra da Mota, Estoril.
ESTORIL vs. FC PORTO 1-2
Branky: 90+3. Dankler - 82.André Silva z penalty, 90+2. Corona. Žluté karty: Moreira, Mano, Diakhité, André Claro, Gustavo Tocantins, Dankler - Herrera, André André. Rui Pedro. Červená karta: 89.Diakhité (Estoril). Rozhodčí: Manuel Oliveira. Diváci: 5 497

FC PORTO: Iker Casillas - Maxi Pereira, Felipe, Marcano, Alex Telles, Danilo Pereira, André André, Héctor Herrera (66.Jesús Corona), Óliver Torres (66.Rui Pedro), Diogo Jota (36.Brahimi), André Silva. Trenér: Nuno Espírito Santo.

ZDROJ VIDEA: desporto.sapo.pt