Primeira Liga 2016/2017 2.kolo: FC PORTO vs. ESTORIL PRAIA 1-0

Možná někdo očekával, že se ve druhém kole portugalské ligy dočká v podání hráčů FC Porto, gólových hodů, ale opak byl pravdou. I když v domácím prostředí mělo Porto proti Estorilu značnou převahu, a nespočet střel, o hubeném vítězství draků rozhodl až šest minut před koncem hlavičkující André Silva, který je v poslední době ve skvělé formě. FC Porto z jedenácti střel na branku vytěžilo jeden jediný gól. Velkou pochvalu si však zaslouží také brankář hostujícího týmu Moreira, který v zápase doslova čaroval.
Pouze na tribuně seděla nová posila FC Porto belgický útočník Lauren Depoitre. Do zápasu nenastoupil, kvůli svalovému zranění. Už od samotného začátku hráči Porta na svého soupeře z Estorilu vlétlo. Již ve čtvrté minutě se snažil dostat k zakončení Silvestre Varela, ale k tomu aby zasáhl centrovaný míč mu zabránili obránci. V sedmé minutě nebezpečně ohrozil branku hostů Otávio, a o minutu později zahrozil Marcano, ale brankář Moreira předvedl skvělý reflex, a jejich hlavičkové pokusy vytáhl na břevno. Aktivní záložník Otávio v 17.minutě z hranice pokutového území vyslal další nebezpečnou střelu, ale Moreira opět skvěle zasáhl. Ve 23 minutě mohl dostat Porto do vedení hostující Dankler, který míč, po jednom z centrů do pokutového území, poslal hlavou do břevna, a následně se míč odrazil z brankové čáry zpět do hřiště. Estoril se k prvním střelám mířících na brankáře Casillase dostal až po půl hodině hry. Nejprve vyslal svůj pokus Matheus, ale brankář Porta ho chytil do rukavic. Ve 36 minutě se pokoušel překonat Casillase, Alisson, ale i s jeho technickým pokusem z hranice pokutového území si brankář draků opět poradil. Tři minuty před koncem našel v pokutovém území Maxi Pereira Coronu, ale s jeho střelou z první si skvělý Moreira poradil. Porto stupňovalo v závěru prvního poločasu tlak, ale ani hlavička Andrého Silvy, první branku nepřinesla, a tak se šlo do šaten za nerozhodnutého stavu 0-0.

Druhý poločas začal jak skončil ten první. Domácí Porto se snažilo o vstřelení branky, aby se na kopačky dostal potřebný klid. V padesáté minutě po centru Corony, hlavičkoval Adrián Lópes, ale míč poslal nad bránu. V 54.minutě se po delší době dostali k zakončení hosté, ale pokus Alissona branku minul. O tři minuty se snažil o vstřelení první branky zápasu André Silva, ale střela byla zblokovaná obranou a brankář Moreira neměl problém míč chytit. Ani s dalšími pokusy hráčů Porta neměl příliš velké problémy. V 78.minutě po kontaktu s obránci Estorilu, padl v pokutovém území André Silva, ale rozhodčí Luís Ferreira penaltu neodpískal. V 83.minutě poslal centr do pokutového území Miguel Layún, ale hlavičkující André Silva poslal míč těsně vedle. O minutu později se však už mohl radovat z vedoucího a nakonec jak se ukázalo rozhodující branky zápasu. Layún opět poslal míč centrem do pokutového území a tentokrát hlavičkující André Silva zamířil přesně k levé tyči branky Estorilu. Porto se i přes vstřelenou branku snažilo o navýšení vedení, ale to se už nepovedlo.

20.08.2016. Estádio Do Dragão, Porto
FC PORTO vs. GD ESTORIL PRAIA 1-0
Branka: 84. André Silva. Rozhodčí: Luís Ferreira (Braga). Diváci: 36.210
Držení míče: 66 % : 34 %, Střely na branku: 11:3. Střely mimo: 14:3. Rohy: 17:0. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:3.

FC PORTO: Casillas – Maxi Pereira, Felipe, Marcano, Layún – Otávio (69. Oliveira), Neves, Herrera (C) (69. André) – Varela (46. Adrián), Silva, Corona
Náhradníci: José Sá – Reyes, Danilo, André André, Sérgio Oliveira, Teixeira, Adrián López Trenér: Nuno Espírito Santo.

GD ESTORIL PRAIA: Moreira – Farias, Cardoso, Dankler, Joel – Esiti – Alisson (63. Kléber), Taira (58. Jarčuk), Amado (C), Mattheus (73. Eduardo) – Felipe.
Náhradníci: Graça – Eduardo, Kléber, Tocantins, Jarčuk, Índio, Bazeljuk. Trenér: Fabiano Soares.