Primeira Liga 2016/2017 25.kolo: AROUCA vs. FC PORTO 0-4

Ve včerejším večerním zápase 25.kola portugalské ligy se představili svěřenci kouče Nuna Espírita Santa na hřišti dvanáctého celku ligové tabulky FC Arouca. Draci bez větších potíží splnili velkou roli favorita a nastříleli do sítě domácího týmu čtyři branky a minimálně do pondělního večera se vrátili do čela ligové tabulky. O branky Porta se postarali Danilo, střídající Diogo Jota a dvougólový Francisco Soares. Domácí fotbalisté se sice v zápase dostali sedmkrát ke střele, ale ani jedna z nich nemířila na branku. Hráči Porta byli v tomto ohledu mnohem aktivnější z celkově z dvanácti střel mířilo hned sedm střel na branku a z toho čtyřikrát skončil míč v síti.
Fotbalisté Porta se na hřišti dvanáctého celku ligové tabulky mohli těšit z mohutné podpory svých fanoušků. Na Estadio Municipal de Arouca dorazilo několik tisíc dračích fanoušků a to připomeňme že stadion kde hraje své domácí zápasy Arouca, má kapacitu sedm tisíc. Porto začalo aktivně a domácí se zatáhli do obranné ulity. První branku zápasu přinesla 15.minuta. Brahimi rozehrával standardní situaci, poslal míč do pokutového území, kde nejvýše vyskočil Danilo Pereira a poslal míč hlavičkou do sítě. Porto i po vstřelené brance bylo mnohem aktivnějším týmem a bylo jen otázkou času, kdy se opět dostane někdo z hostujících hráčů do zakončení. V 19.minutě byl velmi blízko ke skórování Soares, když dostal míč za obranu a utíkal sám na domácí branku. I když vybíhajícího domácího brankáře Bracaliho překonal, proti byla pravá tyč. O sedm minut později se však brazilský útočník Porta dočkal. Tentokrát z levé strany nacentroval do pokutového území Óliver Torres, a míč si našel Soares a poslal ho hlavičkou do sítě. Porto vedlo 2-0 a mohlo hrát v klidu. Po druhé brance Porta se hra začala kouskovat, protože oba týmy krapek přiostřili a začali se množit fauly. Domácí tým se několikrát snažil udržet míč na svých kopačkách, ale hosté z Porta ho dokázali velmi rychle získat zpět. V 41.minutě se snášel centr z kopačky kapitána domácího týmu na hranici malého vápna, a Casillas ho raději vyboxoval mimo. To bylo snad nejvážnější ohrožení branky Porta v prvním poločase. Další gól už nepadl tak šli oba týmy do šaten za stavu 2-0 pro Porto.
Druhý poločas začalo Porto opět aktivněji a míč mělo ve svém držení. André Silva i Soares se snažili dostat se do dalšího zakončení, ale obrana domácího týmu byla tentokrát pozorná. 54.minutě domácí Tomané atakoval tvrdě Danila, ale rozhodčí Hugo Miguel ho pouze napomenul, ale žlutou kartu mu neudělil. Domácí tým ani hosté se příliš do šancí nedostávali a tak to trvalo až do 71.minuty zápasu. Nejprve kouč draků Nuno Espírito Santo poslal na trávník Diogo Jotu, který vystřídal André Silvu, a hned po několika sekundách hry se portugalský ofenzivní záložník mohl radovat ze vstřelené branky. Brahimi na levé straně pronikl do pokutového území a přihrál na hranici malého pokutového území, kde skluzem trefil míč právě Jota, a poslal ho za záda domácího brankáře. Porta tak zvýšilo své vedení na 3-0. O tři minuty později se aktivní Brahimi opět uvolnil na levé straně a poslal míč do pokutového území, kde se nacházel Soares, ten však poslal míč jen těsně vedle pravé tyče. Pro Brahimiho to byla poslední akce zápasu, na hřiště se přišel místo něj podívat Otávio. V blížícím se závěru zápasu se rozhodčí Hugo Miguel rozhodl také udělit první žlutou kartu zápasu, kterou obdržel, po zákroku v půlce hřiště, obránce Porta Maxi Pereira. Pět minut před koncem se přišel na hřiště také João Teixeira, který nahradil André Andrého. O minutu později opět padla branka a radovali se z ní opět hráči Porta, jmenovitě Francisco Saores, který v utkání vstřelil svůj druhý gól. Maxi Pereira na pravé straně potáhl míč, přihrávkou v pokutovém území našel nabíhajícího Soarese, který poslal míč do sítě. Samotný závěr zápasu se jen dohrával a tak se mohli fanoušci Porta těšit z vysokého vítězství svého týmu v poměru 4-0.

10.03.2017, Estadio Municipal de Arouca. Arouca.
FC AROUCA vs. FC PORTO 0-4
Branky: 15.Danilo, 25 a 86. Francisco Soares, 71.Diogo Jota. Žluté karty: Jubal, Nuno Valente - Maxi Pereira, André André. Rozhodčí: Hugo Miguel. Diváci: 5 000.

FC PORTO: Casillas - Maxi Pereira, Felipe, Marcano, Alex Telles, Danilo, André André (85.João Teixeira), Óliver Torres, Brahimi (76.Otávio), André Silva (70.Diogo Jota), Francisco Soares. Trenér: Nuno Espírito Santo.

ZDROJ VIDEA: desporto.sapo.pt