Primeira Liga 2016/2017 26.kolo: FC PORTO vs. VITÓRIA SETÚBAL 1-1

Nedělní večer musel fanouškům FC Porto zhořknout. Poté co den před tím ztratila body Benfica Lisabon, po bezbrankové remíze na hřišti Paços Ferreira, se očekávalo, že tohoto zaváhání využijí fotbalisté FC Porto a dalo by se říci povinným vítězstvím se dostanou do čela ligové tabulky. Bohužel co čert nechtěl. Draci Setúbal mačkali, jako citron, ale bohužel nakonec z toho byla pouhá remíza, což je obrovskou ztrátou. Před zaplněnými tribunami Estádio do Dragão, otevřel skóre zápasu v závěru první půle Jesús Corona. Vitória Setúbal srovnala gólem João Carvalho v 56.minutě. Nutno říci, že se hosté příliš do šancí nedostávali a byli pod velkým tlakem a gól vstřelili z ojedinělé útočné akce.
Trenér Nuno Espírito Santo mohl do utkání poslal již uzdraveného Jesúse Coronu a oproti předpokladům zůstal na lavičce náhradníků Héctor Herrera. Porto čelilo proti velmi dobře organizované obraně a prvních patnáct minut gólové šance nepřicházeli. Až v 19 minutě se v pokutovém území dostal do obrovské šance Brahimi, který po přihrávce Corony sice překonal brankáře Setúbalu Bruna Varelu, ale na brankové čáře skvěle zasáhl Fernandes. Další obrovskou příležitost ke skórování měl ve 28.minutě Marcano. Po rohovém kopu Layúna se k hlavičce dostal Marcano ale jeho pokus zastavila pravá tyč a s následnými dorážkami si brankář Bruno Varela poradil. O dvě minuty později se prohnal po pravé straně Danilo, míč se dostal až na druhou stranu kde stál Soares, ten ho poslal před bránu, kde hlavičkoval André Silva, bohužel míč poslal vedle levé tyče. Pro časté přerušovaní hry, se hlavní rozhodčí zápasu Manuel Oliveira rozhodl, že v prvním poločase nastaví pět minut, a v první minutě nastavení se zaplněný stadion dočkal. Po centru Torrese, se do míče opřel Corona, a míč poslal do sítě. Porto se tak zaslouženě dostalo do vedení 1-0.

Na začátku druhého poločasu si Bruno Varela poradil se střeleckým pokusem Andrého Silvi to běžela 52 minuta utkání. O tři minuty později přišel šok. Hosté se dostali po delší době k bráně Porta, a hned z toho byl gól. Po přihrávce Nuna Pinta se v pokutovém území dostal k míči João Carvalho, před kterým uklouzl Felipe, a poslal míč za záda Ikera Casillase. Porto následně poslalo do pokutového území Setúbalu několik centrů a po jednom z nich se k hlavičce dostal André Silva, jeho pokus však zastavila pravá tyč. To běžela 66.minuta zápasu. V 82.minutě se po standardní situaci dostal ke střele Brahimi, ale míč poslal nad bránu. Hráči Porta sice měli po zbytek zápasu velký tlak, ale ke gólu jim nepomohlo ani sedmiminutové nastavení. Porto tak i po 26.kole zůstane na druhém místě ligové tabulky, jeden bod za vedoucí Benfikou Lisabon.
19.03.2017, Estádio do Dragão, Porto.
FC PORTO vs. VITÓRIA SETÚBAL 1-1
Branky: 45+1. Jesús Corona - 56. João Carvalho. Žluté karty: Marcano, Óliver Torres - Bruno Varela, fábio Pacheco, João Amaral, Arnold Issoko. Rozhodčí: Manuel Oliveira. Diváci: 49 417.

FC PORTO: Casillas - Layún (76.Otávio), Felipe, Marcano, Alex Telles, Corona (60.Diogo Jota), Danilo Pereira, Óliver Torres, Brahimi, André Silva (89.Depoitre), Soares. Trenér: Nuno Espírito Santo.

Zdroj videa: desporto.sapo.pt