Primeira Liga 2016/2017 3.kolo: SPORTING LISABON vs. FC PORTO 2-1

Ve třetím kole portugalské ligy fotbalisté FC Porto utrpěli první porážku. Na stadionu Sportingu Lisabon sice tým kouče Nuna Espírita Santa vedl již od osmé minuty zápasu, kdy se po rozehrání standardní situace prosadil brazilský obránce Felipe. Domácí tým však ještě během prvního poločasu výsledek utkání otočil. Nejprve přišlo vyrovnání, a to po standardní situaci, kdy míč orazítkoval nejprve tyč poté se po zákroku Casillase potácel po brankové čáře, a dobíhající Slimani ho poslal za brankovou čáru. To běžela 14.minuta zápasu. Domácí Sporting se ujal vedení ve 26 minutě, kdy se z hranice pokutového území střelou přes dva obránce prosadil Gelson. Nakonec se ukázalo, že to byl rozhodující okamžik zápasu.
28.08.2016, Estádio José Alvalade, Lisabon (kapacita: 50.466 diváků).
SPORTING LISABON vs. FC PORTO 2-1
Branky: 14. Slimani, 26. Gelson – 8. Felipe. Žluté karty: 27.Gelson, 42. Silva, 60. Carvalho, 83. César, 90+3. Pereira, 77.Paulista – 27. Casillas, 39. Corona, 43. Danilo. Rozhodčí: Tiago Martins – Pedro Mota, André Campos – João Pinheiro. Držení míče: 56 % : 44 %. Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 5:5. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 21:20. Diváci: 43.399.

Sporting Lisabon: Patrício – João Pereira, Coates, Rubén Semedo, Marvin – Carvalho – Gelson (68.Campbell), Silva, Bruno César (89. Mané) – Ruíz (68. Paulista), Slimani
Náhradníci: Beto – Schelotto, Campbell, Oliveira, Paulista, Mané, Alan Ruiz

FC Porto: Casillas – Layun, Felipe, Marcano, Alex Telles – Danilo, Herrera, André André (73. Depoitre) – Otávio (84. Adirán), Corona (46.Óliver), André Silva
Náhradníci: José Sá, Varela, Rúben, Óliver, João Teixeira, Depoitre, Ádrian.