Primeira Liga 2016/2017 4.kolo: FC PORTO vs. VITÓRIA GUIMARÃES 3-0

Fotbalisté FC Porto potvrdili ve čtvrtém pole portugalské ligy roli favorita a porazili Vitórii Guimarães 3-0. Branky draků vstřelili postupně Marcano, Óliver Torres a třetí branka byla vlastní v podání Joãa Aurélia. O vítězství Porta rozhodl hlavně začátek druhého poločasu, kdy draci byli velmi aktivní a v rozmezí deseti minut se jim povedlo dvakrát skórovat, a to i s přispěním hostujícího obránce. První střelecký pokus zápasu sice měli hosté když po minutě a půl vyzkoušel pozornost Ikera Casillase Silva. Následovalo několik možností draků, a v 18.minutě dokonce poslal míč do sítě André SIlva, ale rozhodčí gól neuznal, kvůli útočnému faulu.
Gól v podání největší ofenzivní hvězdy Porta měl však platit, protože opakované záběry příliš průkazné nebyli. André Silva si rozhodně ve vzdušném souboji, po kterém poslal míč do sítě, nijak rukama nepomáhal. Domácí hráči však i nadále svého soupeře přehrávali a těžili hlavně z nebezpečných centrů do pokutového území. Po jednom z nich hlavičkoval ve 28 minutě Layún, ale míč skončil na vrchní síti branky hostů. O dvě minuty později se po standardní situaci dostal k hlavičce belgický útočník Porta Depoitre, ale jeho pokus skončil pouze na pravé tyči. O další dvě minuty bylo Porto blízko vedoucí brance, když po rohovém kopu hlavičkoval nikým nehlídaný André Silva, ale jeho hlavičkový pokus skončil několik centimetrů vedle pravé tyče. Ve 38.minutě se konečně fanoušci na Estádio do Dragão dočkali vedoucí branky. Po rohovém kopu šikovně hlavou prodloužil míč na Marcana Depoitre a španělský stopér poslal míč za záda Jesuse. Těsně před přestávkou mělo Porto výhodu přímého kopu. Exekuce standardní situace se ujal Miguel Layún a jeho krásná střela skončila na spojnici břevna a tyče. Do šaten se tak šlo za stavu 1-0 pro domácí FC Porto.
Začátek druhého poločasu přinesl druhou branku v síti Vitórie. Depoitre se dostal kousek od velkého vápna k míči a na branku hostů vyslal technickou střelu, letící míč zasáhl probíhajícího Ólivera Torrese a míč se s jeho přispěním dostal do sítě. Ve 46 minutě se tak draci ujali vedení 2-0. O deset minut později to bylo už tři nula. Depoitre poslal po zemi střílenou přihrávku do pokutového území a míč si nešťastně poslal do vlastní sítě João Aurélio. Po necelé hodině hry tak bylo jasné, že tři body zůstanou v držení fotbalistů FC Porto. O další dvě minuty to mohlo být už 4-0. André Silva poslal na hranici malého vápna míč, ale dobíhajícímu Andrému chyběl snad krok, aby poslal míč počtvrté do sítě Vitórie. O pár sekund později zahrozili hosté konkrétně Raphinha zkoušel štěstí pokusem z dálky, ale míč letící do branky stačil Iker Casillas vytáhnout na rohový kop. Dvě minuty před koncem zápasu se domácí dostali do protiútoku, míč dostal na kopačky střídající Corona, ale místo střely volil nahrávku na nabíhajícího Miguela Layúna, ale míč stačil skluzem zasáhnout vracející se Raphinha. Utkání tak skončilo vítězstvím Porta v poměru 3-0.

11.09.2016, Estádio do Dragão, Porto
FC PORTO vs. VITÓRIA GUIMARÃES 3-0
Branky: 38. Marcano, 46. Otavinho, 56. Aurélio (vlastní). Žluté karty: André André - Rúben Ferreira, João Pedro, Xande Silva. Rozhodčí: Jorge Sousa. Diváci: 40 105. Držení míče: 52 % : 48 %, Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 3:1. Rohy: 10:13. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:17.

FC PORTO: Casillas – Layún, Felipe, Marcano, Telles – Torres (77. Neves), Pereira, André – André Silva (70. Corona), Depoitre, Otavinho (70. Jota). Trenér: Nuno Espírito Santo.
Náhradníci: Sá – Boly, Adrián, Evandro, Neves, Jota, Corona

VITÓRIA GUIMARÃES : Jesus – Aurélio, Sá, Pedrão, Ferreira – Hurtado (77. Gaspar), Pedro (80. Tozé), Miranda, Raphael – Silva (46. Mensah), Tiquinho. Trenér: Pedro Martins.
Náhradníci: Miguel – Tozé, Mensah, Moreno, Gouano, Gaspar, Mendes

Zdroj videa: desporto.sapo.pt