Primeira Liga 2016/2017 6.kolo: FC PORTO vs. BOAVISTA PORTO 3-1

Zápas o Porto zvládli lépe fotbalisté FC Porto, kteří využili domácího prostředí a zdolali svého městského rivala 3-1. Úvod utkání sice patřil hostujícímu týmu, který se již v páté minutě utkání ujal vedení, když se trefil Henrique. Do poločasu však dvěma góly otočil utkání André Silva a čtyři minuty před koncem pojistil výhru domácího týmu Alex Telles, kterému ke gólu pomohla také chyba brankáře Ağayeva. FC Porto vyhrálo derby zaslouženě, v zápase bylo lepším týmem jak v držení míče, tak v aktivitě počtu střel.
23.09.2016, Estádio Do Dragão, Porto.
FC PORTO vs. BOAVISTA PORTO 3-1
Branky: 19 a 41. z penalty André Silva, 86.Alex Telles - 5.Henrigue. Žluté karty: Brahimi - Henrigue, Mesquita. Rozhodčí: Nuno Almeida. Diváci: 31.310. Držení míče: 64 % : 36 %, Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 4:2. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:13.

FC PORTO: Casillas – Layún, Felipe, Marcano, Telles – André (74. Herrera), Pereira – Adrián (70. Jota), Torres, Otavinho (81. Brahimi) – Silva
Náhradníci: Sá, Brahimi, Depoitre, Herrera, Jota, Boly, Corona. Trenér: Nuno Santo.

BOAVISTA PORTO: Ağayev – Mesquita, Henrique, Sampaio, Talocha – Mandiang (82. Erivelto), Carraça – Digas, Espinho, Bukia – Medeiros (63. Schembri)
Náhradníci: Erivelto, C. Santos, Schembri, R. Santos, Carvalho, Meira, Tengarrinha. Trenér: Erwin Sánchez.