Primeira Liga 2016/2017 7.kolo: NACIONAL MADEIRA vs. FC PORTO 0-4

Fotbalisté FC Porto vyhráli v sedmém kole portugalské ligy na hřišti Nacionalu Madeira vysoko 4-0. Hlavním hrdinou zápasu se stal teprve devatenáctiletý ofenzivní záložník, či útočník Diego Jota. Mladý portugalský fotbalista dokázal během 45 minut nastřílet hattrick. V zápase mělo od začátku FC Porto více ze hry a bylo aktivnějším týmem, což dokazuje i poměr střel na branku, 7-0 ve prospěch draků. Domácí celek Nacionalu dohrával utkání v deseti lidech, když v 88.minutě zápasu byl vyloučen, po druhé žluté kartě Figueiredo. FC Porto se díky této výhře a zaváhání Sportingu Lisabon vyšplhalo na druhou příčku ligové tabulky.
01.10.2016, Estádio da Madeira, Funchal.
NACIONAL MADEIRA vs. FC PORTO 0-4
Branky: 11, 38 a 44. Diego Jota, 87.André Silva. Žluté karty: Rui Correia, Tobias Figueiredo - Miguel Layún. Červená karta: 88.Tobias Figueiredo. Rozhodčí: Rui Costa. Diváci: 4 169. Držení míče: 43 % : 57 %, Střely na branku: 0:7. Střely mimo: 5:7. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 1:6. Fauly: 7:15.

CD NACIONAL MADEIRA: Rui Silva – Ghazal (46. J. Jota), Correia, Figueiredo, Sequeira, Santana, César, Agra, Witi (46. Gomes), Gonçalves (63. Roniel) , Hamzaoui. Trenér: Manuel Machado.
Náhradníci: Framelin – Hugo, Jota, Roniel, Gomes, Geraldo, Cerqueira.

FC PORTO: Casillas – Layún, Felipe, Marcano, Telles, Herrera, D. Pereira (80. Neves), Torres, Otavinho (76. Brahimi), Silva, D. Jota (72.Maxi Pereira). Trenér: Nuno Espírito Santo.
Náhradníci: Sá – M. Pereira, Neves, Brahimi, Depoitre, André.