Primeira Liga 2016/2017 8.kolo: FC PORTO vs. FC AROUCA 3-0

Dalo by se říci že zápas osmého kola portugalské ligy patřil hlavně dvěma hráčům na trávníku. Diogo Jota a André Silva. Tato úderná portugalská dvojka ukázala, že spolupráce jim náramně svědčí. Prvně jmenovaný se proměnil v nahrávače a druhý si s jeho přihrávkami náramně poradil. Ano teprve devatenáctiletý Diogo Jota přihrál na dva góly které vstřelil do sítě hostujícího týmu, dvacetiletý André Silva. O třetí branku se postaral střídající Brahimi, který se prosadil po krásné individuální akci v samotném závěru utkání.Draci se tak minimálně do dnešního pozdního večera dostali na první příčku ligové tabulky.
Samotné utkání ze začátku naznačilo kdo bude na hřišti pánem. Aktivní byl hlavně Jesús Corona. Mexický ofenzivní hráč, se dokonce mohl na začátku páté minuty radovat ze vstřelené branky, ale branková konstrukce, konkrétně levá tyč byla proti. Šanci na úvodní branku zápasu měl také Oliver Torres, který se v desáté minutě utkání zjevil před brankářem hostů Bracalim, ale ten jeho pokus vyrazil na rohový kop. Porto mělo více ze hry, ale rychlá branka nepřišla. Ve 22.minutě se dožadoval po kontaktu s jedním z obránců pokutového kopu Oliver Torres, ale rozhodčí Manuel Mota penaltu neodpískal. Ve 32 minutě byl už Bracali překonán, když se ke střele dostal Diogo Jota, ale míč mířící do branky jeden z obránců hostujícího týmu odkopl do bezpečí. Na začátku 40 minuty zahrávalo Porto rohový kop, a nejvýš vyskočil stopér Marcáno, jeho hlavička však minula branku o několik centimetrů. Když už se zdálo, že první poločas branku nepřinese, nacentroval do pokutového území z pravé strany Miguel Layún, jeden z obránců sice míč zasáhl, ale ten se dostal k Diogovi Jotovi,ten poslal míč před branku, kde byl připravený André Silva, pro kterého nebyl problém trefit branku a poslat FC Porto do vedení 1-0. V poslední minutě prvního poločasu se hráči Porta dostali ještě k jedné nebezpečné střele. Konkrétně Diogo Jota, dostal míč na pravou stranu pokutového území a jeho křižná střela jen těsně minula pravou tyč. Do šaten se tak šlo za stavu 1-0 pro FC Porto.
Druhý poločas se nesl ve stejné režii jako ten první. Hráči Porta měli míč na svých kopačkách a snažili se kombinovat. V 52.minutě se pokusil ohrozit dalekonosnou střelou branku hostů Héctor Herrera, ale míč letěl nad branku. O dvě minuty později se po trase André Silva, Diogo Jota, dostal míč k Oliveru Torresovi a ten vystřelil na branku, gólman hostů Bracali však byl připraven a míč chytil. V 57.minutě se dostal do velké šance André Silva když dostal krásný míč za obranu, ale na mokrém trávníku ve chvíli kdy se snažil udělat kličku brankáři podklouzl a byl z toho pouze odkop od brány. v 61.minutě se po delší době dostali ke slovu hosté a tentokrát musel zasahovat také, jinak nudící se, Iker Casillas. Se střelou z hranice pokutového území v podání Waltera však neměl žádné velké problémy. V 78.minutě se konečně dočkalo přes 31 tisíc fanoušků na Estádio do Dragão druhé branky. Diogo Jota dostal na levé straně pokutovém území míč po kombinaci trojice Danilo, Brahimi André Silva, odcentroval a André Silva na hranici malého vápna poslal míč do sítě. Jak už bylo zmíněno do kombinace se dostal také střídající Brahimi, který v 65.minutě nahradil Coronu. Brahimi byl na hřišti vidět a velmi často se nabízel. Nakonec se i on zapsal do listiny střelců tohoto zápasu. V první minutě dostal na levou stranu hřiště míč a po individuální akci se dostal k zakončení a poslal míč přes obránce k levé tyči bezmocně přihlížejícího Bracaliho. FC Porto tak zdolalo Aroucu 3-0 a potvrdilo roli favorita.

22.10.2016, Estádio do Dragão, Porto.
FC PORTO vs.FC AROUCA 3-0
Branky: 43. a 78. André Silva, 90+1. Brahimi. Žlutá karta: Nuno Coelho. Rozhodčí: Manuel Mota (Braga), Diváci: 31 310.

FC PORTO: Casillas - Layún, Marcano, Felipe, Alex Telles, Oliver Torres (65.Rúben Neves), Danilo Pereira, Héctor Herrera, Jesús Corona (65.Brahimi), André Silva, Diego Jota (79.Silvestre Varela). Trenér: Nuno Espírito Santo.

FC AROUCA: Bracalli - Hugo Basto, Vitor, Jubal, Gêgê, Nuno Coelho, Adilson, Artur (60.André Santos), Mateus, Zequinha (60.Marlon), Walter (81.Kuca). Trenér: Lito Vidigal.