design7.png

Homepage

foto: instagram.com
foto: instagram.com
Devatenáctiletý brazilský útočník Wanderson Galeno, který v Portu měl původně hostovat do konce letošní sezóny, se podle informací portugalských médií stal kmenovým hráčem FC Porto a podepsal kontrakt do roku 2022. Podle zpráv je vše už domluvené a Galeno, který v letošní sezóně odehrál v za rezervní tým draků 38 zápasů a vstřelil v nich 11 branek, přestupuje z brazilského Anápolis-GO do FC Porto. Vedení Porta jednalo se zástupcem hráče Antóniem Teixeirou a podle informací je už vše uzavřené a přestup dohodnutý. Jakou sumu Porto za Galena zaplatilo, nebylo zveřejněné. Porto do smlouvy dalo také výkupní klauzuli na 40 milionů euro. Galeno by se před začátkem nové sezony měl hlásit v prvním týmu draků a pokusit se v něm zůstat. (zdroj: abola.pt)
foto: instagram.com
foto: instagram.com
S blížícím se koncem sezóny, je potřeba se zaměřit na případné nákupy či prodej hráčů. Jedním z fotbalistů, nad který visí otázník je dvacetiletý portugalský útočník Diogo Jota, který v Portu hostuje do konce června tohoto roku ze španělského Atletika Madrid. FC Porto má ve smlouvě o hostování klauzuli ve které má možnost hráče z Atletika Madrid vykoupit. Podle informací by se jednalo o sumu 22 milionů euro. Již dříve Porto využilo klauzuli na Ólivera Torrese, který se od ledna 2018 stane kmenovým hráčem Porta. Portugalský klub za něj zaplatil 20 milionů euro. Otázka však zní koupí Porto také Jotu? Hráč v letošní sezoně odehrál v dresu Porta 38 zápasů, vstřelil v nich 9 branek a připsal si 7 asistencí. Od posledního O Classica s Benfikou Lisabon, však nenastupuje v základní sestavě a převážně se na hřišti objevuje jako střídající hráč. Na rozhodnutí o jeho dalším působení v Portu či případném návratu do Atletika Madrid, si budeme muset nějaký čas počkat. (zdroj: abola.pt)
foto: fcporto.pt
foto: fcporto.pt
Fotbalisté FC Porto v předposledním kole letošního ročníku portugalské ligy porazili na domácím stadionu Paços Ferreira 4-1 a byla to taková domácí rozlučka s letošní sezónou, protože poslední kolo se představí na hřišti Moreirense. Po utkání poskytl rozhovor záložník Héctor Herrera, který se na vítězství podílel jednou brankou. "Myslím, že atmosféra na stadionu byla pozitivní. I když jsme nedosáhli našeho hlavního cíle, reakce fanoušků byla úžasná. Dnes jsme měli za cíl, zvítězit v posledním domácím zápase letošní sezony, protože to byl nejlepší způsob, jak poděkovat fanouškům za jejich podporu po celou tuto sezonu. Dnes jsme ukázali, že jsme jednotní a musíme být vždy silní. Je tu velký smutek v našem týmu. Což možná bylo vidět na našich obličejích. Ale to je normální, pokud nedosahujeme svých cílů. Nyní musíme začít přemýšlet a připravit se na to co příjde." (zdroj: fcporto.pt)
foto: instagram.com
foto: instagram.com
Útočník Moussa Marega, který v této sezóně hostuje ve Vitórii Guimarães se nechal slyšet, že se nechce vracet do Porta, pokud klub povede jeho dosavadní trenér Nuno Espírito Santo. Šestadvacetiletý reprezentant Mali, který má v letošním ročníku na svém kontě 14 vstřelených branek, se však zatím do Porta vracet nemusí, protože jeho hostování ve Vitórii Guimarães mu skončí až na konci června 2018, ale přesto se k situaci okolo svého případného návratu do Porta chtěl vyjádřit. "Šlo to velmi špatně. Poté co jsme se s trenérem seznámili, chtěl po pěti, šesti hráčích aby jsme chodili do posilovny. Já osobně sem toto nechápal, měli jsme chodit do posilovny, bez toho aby nás znal, a to trvalo po dobu tří týdnů a my jsme neměli možnost pořádně trénovat na hřišti. Bylo to velmi těžké. Pokud Porto povede i nadále Nuno Espírito Santo, nechci se vracet." Marega má v Portu platný kontrakt do konce června 2020.
(zdroj: abola.pt)
foto: fcporto.pt
foto: fcporto.pt
António Folha převzal rezervní tým Porta v lednu letošního roku, to se tým pohyboval na hranici sestupových příček druhé portugalské ligy. Nyní pod jeho vedením začalo béčko draků šlapat a postupně se vypracovalo na solidní jedenáctou příčku. Dnes večer čeká mladé draky duel 41.kola druhé portugalské ligy proti béčku Vitórie Guimarães. Trenér António Folha možná udělá v sestavě několik změn, protože již ve středu 17.května čeká FC Porto B finále Premier League International Cupu, proti anglickému Sunderlendu U23. Trenér Folha k tomu všemu řekl: "Když jsem v lednu přicházel k týmu, byl tým v obtížné situaci, ale naštěstí si hráči včas uvědomili, že je potřeba zabrat a ukázat, že dokáží podávat vyrovnané výkony. Hráči co hrají za B tým do toho musí dát všechno, aby mohli hrát za první tým. Kromě závěru ligové soutěže nás čeká finále mezinárodního poháru. Hráči mají příležitost ukázat co v nich je a jakou kvalitu mají. My se musíme snažit vyhrát každý zápas. Uděláme pro to všechno co bude v našich silách, ale podstupujeme určitá rizika, protože máme hráče, kteří si potřebují odpočinout, tak je možné, že dáme příležitost ostatním," řekl k závěru sezóny pětačtyřicetiletý kouč. (zdroj: fcporto.pt)
foto: instagram.com
foto: instagram.com
Iker Casillas vyjádřil ochotu zůstat na Estádio do Dragão, i když mu po této sezoně vyprší smlouva. Otázkou ale zůstává zda je vedení Porta i nadále ochotné platit, pětatřicetiletému brankáři, plat 5 milionů eur v hrubém za rok. Zatím půlku této částky platí Real Madrid ale při uzavření nového kontraktu by celou částku muselo platit už FC Porto. Jedno je ale jasné, pokud Iker Casillas bude chtít zůstat a vedení dojde k názoru že bude prospěšné když španělská legenda zůstane v týmu tak bude muset jít dolů s platem. Pokud by však Casillas v Portu skončil o nabídky by nouzi neměl. Už dříve o služby dlouholeté opory španělské reprezentace a Realu Madrid projevili zájem některé kluby z americké MLS, a také francouzský klub Olympique Marseille. (zdroj: abola.pt)
hlavní 1.jpg
13100778_1281634158518276_5775512599109392281_n (1).jpg
foto: instagram.com
foto: instagram.com
liga-nos.jpg
156632.jpg
Segunda-Liga-fundo-preto.jpg
taça da liga.jpg
taca-de-portugal-logo-14D632858D-seeklogo.com.gif
16387151_1195516730556321_5600965140158026948_n - kopie.jpg
Madjer čtverec.png
hlavní - kopie (8) - kopie.jpg
hlavní - kopie (2) - kopie.jpg
hlavní 2.jpg
hlavní - kopie (6) - kopie.jpg
stra (3).jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one