design7.png

Homepage

foto: twitter.com
foto: twitter.com
Již dnes večer od 21:30 středoevropského času vypukne jedno z nesledovanějších utkání v Portugalsku. FC Porto na svém Estádio do Dragão, přivítá Sporting Lisabon. Vzájemná utkání silné trojky Benfiky Lisabon, Sportingu Lisabon a FC Porto jsou sledovány nejen širokou škálou fanoušků v Portugalsku, ale také fanoušky po celém světě. Nutno říci, že v posledních letech se k této slavné trojici připojil také klub z Bragy, který se pravidelně umisťuje mezi první čtveřicí. Zpátky však k dnešnímu zápasu. Porto do utkání vstoupí s tím, že je momentálně s jedno bodovou ztrátou na druhém místě ligové tabulky za vedoucí Benfikou a na dnešního soupeře, který je na třetí příčce má náskok šesti bodů.
foto: twitter.com
foto: twitter.com
Brazilský levý křídelník FC Porto Kelvin, se opět vydává na hostování do své rodné země. Tentokrát se FC Porto dohodlo s prvoligovým brazilským klubem Vasco de Gama a půjčilo třiadvacetiletého hráče na hostování do 31.prosince 2017. Kelvin se na začátku letošního roku vrátil z hostování v brazilském FC São Paulo, ve kterém hostoval od 4.února 2016 až do konce roku 2016. Poté co se vrátil do Porta, odehrál 21 minut v ligovém utkání proti Moreirense. Od té doby však do žádného dalšího utkání nenastoupil a po návratu Brahimiho z Afrického poháru národů a uzdravení Otávia by se na trávník příliš nedostal. Proto se vedení Porta dohodlo s Vasco de Gama, kde Kelvin rozhodně dostane šanci hrát. (zdroj: transfermarkt.pt)
foto: instagram.com
foto: instagram.com
Trenér Porta Nuno Espírito Santo k zítřejšímu zápasu se Sportingem Lisabon řekl: "Jsme vždy motivovaní. Víme jak důležitý zápas to bude. Našim jediným cílem je vítězství. Jsme stále ve hře, ale stále nejsme tam, kde chceme být, takže budeme hrát, budeme konkurence schopní, a dáme do toho všechno, aby jsme vyhráli. FC Porto velmi dobře ví jak na tom Sporting je, dokonce i po těch všech změnách které v týmu provedli. Mají tým plný skvělých hráčů, a i oni do utkání s námi půjdou s cílem zvítězit. Bude to skvělý zápas mezi dvěma skvělými týmy a plným stadionem. Hrajeme doma, a naši fanoušci náš tým budou tlačit, a to je pro nás životně důležité. Od hlavního rozhodčího (Hugo Miguel) čekám dobrou práci. Věřím, že jeho výkon nebude mít přímý vliv na výsledek utkání." Sportingu Lisabon bude chybět William Carvallho a kouč Porta o tom řekl: "William je skvělý hráč, ale já pevně věřím, že jeho nepřítomnost bude kompenzována jiným hráčem, stejných kvalit. Víme, že mají možnosti a my jsme na to připraveni." (fcporto.pt)
foto: facebook.com
foto: facebook.com
Brankářská jednička FC Porto, Iker Casillas, zveřejnil na sociální síti Facebook video, ve kterém hovoří o sobotním utkání 20.kola portugalské ligy, kdy jeho tým narazí na Sporting Lisabon. Ve videu pětatřicetiletý španělský gólman řekl: "Tuto sobotu náš čeká dobrý zápas, jedno velké portugalské O Clássico mezi Portem a Sportingem Lisabon. Když budeme mít štěstí, a budeme dělat věci dobře, tak se nám podaří zvítězit, ale nebude to snadné." (zdroj: facebook.com)
foto: twitter,com
foto: twitter,com
Uruguayský obránce Jorge Fucile, který oblékal dres FC Porto v letech 2006 až 2014 a s týmem se radoval ze zisku jedenácti trofejí, v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Antena 1 řekl, že pokud Porto pomýšlí na zisk ligového titulu, musí v sobotu Sporting Lisabon porazit. "FC Porto má všechny podmínky, jak získat výhru, a navíc má výhodu toho, že hraje doma. Na druhé straně je však silný soupeř, který má zkušeného trenéra, který je schopný překvapit. Pokud chce být Porto mistrem, musí toto utkání vyhrát," řekl nyní dvaatřicetiletý Fucile, který od léta 2014 obléká dres uruguayského klubu Nacional Montevideo. Kromě toho taky pochválil práci kouče draků Nuna Espírita Santa. "Nuno je skvělý trenér. Byl to můj spoluhráč, a spolu jsme získali tituly. Byl to hráč Porta a nyní je jeho trenérem. Tým pod jeho vedením, má dobrou sezonu, a Nuno se snaží aby tým hrál vlastním stylem." (zdroj: abola.pt)
zdroj foto: sapo.desporto.pt
zdroj foto: sapo.desporto.pt
Hlavním sudím sobotního zápasu 20.kola portugalské ligy mezi domácím FC Porto a Sportingem Lisabon bude čtyřicetiletý sudí Hugo Miguel. V letošním ročníku portugalské ligy odpískal Hugo Miguel deset utkání včetně utkání 5.kola Tondela vs. FC Porto které skončilo bezbrankovou remízou a ve kterém udělil čtyři žluté karty a jednu červenou. V letošním ročníku kromě portugalské ligy pískal také čtyři utkání druhé portugalské ligy. Dohromady této sezoně řídil jako hlavní sudí 19 zápasů, včetně tří v evropských pohárových soutěžích. (ligaportugal.pt)
hlavní 1.jpg
13100778_1281634158518276_5775512599109392281_n (1).jpg
foto: instagram.com
foto: instagram.com
liga-nos.jpg
156632.jpg
Segunda-Liga-fundo-preto.jpg
taça da liga.jpg
taca-de-portugal-logo-14D632858D-seeklogo.com.gif
16387151_1195516730556321_5600965140158026948_n - kopie.jpg
Madjer čtverec.png
hlavní - kopie (8) - kopie.jpg
hlavní - kopie (2) - kopie.jpg
hlavní 2.jpg
hlavní - kopie (6) - kopie.jpg
stra (3).jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one